Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim
Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. 3 Maja 21
Przejdź do strony: Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Legionów Polskich 17

Aktualności

 

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień, na który czekają niecierpliwie wszystkie dzieci młodsze i starsze. Z tej okazji w  naszym przedszkolu zostały zorganizowane wspaniałe zabawy dla dzieci. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się wesołe zabawy taneczne, konkursy sportowe, zabawy z chustą animacyjną oraz przeciąganie liny. Jedną z największych atrakcji dla dzieci było puszczanie baniek mydlanych zarówno małych jaki i tych największych, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Dodatkową niespodzianką dla dzieci były pyszne lody. Dzisiejszy dzień był dla przedszkolaków pełen radości i wspaniałych wrażeń, czego potwierdzeniem były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękujemy serdeczne Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia!

DYŻUR WAKACYJNY

Wypełniony wniosek na dyżur wakacyjny do innych przedszkoli prosimy złożyć w przedszkolu macierzystym.

Przypominamy, że zapisy odbywają się w dniach od 29 maja do 2 czerwca - elektronicznie. 

Dzień Mamy w grupie Krasnali

Dnia 26 maja w grupie Krasnali odbyła się uroczystość Dnia Mamy pt. „Cząstką Ciebie już na zawsze pozostanę…” . Średniaki zamieniły się w orkiestrę, pięknie grając i śpiewając dla swoich ukochanych mam. Dzieci recytowały wiersze i wielokrotnie wyznawały mamusiom swoją miłość oraz wdzięczność za trud wychowania. Krasnale radośnie zatańczyły układ taneczny do piosenki „Bratnie dusze”. Na koniec występu przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki a także kwiaty swoim najwspanialszym mamom. Brawa były gromkie.

Dzień Mamy w grupie Zajączków

Dnia 23 maja najmłodsza grupa Zajączków wystąpiła w przedstawieniu z okazji Dnia Mamy. Przedszkolaki przedstawiły inscenizację pt. „Niespodzianka dla Mamy”, o tym jak  Zajączki na polanie zastanawiały się nad prezentem jaki mogłyby podarować swoim mamom. Zające miały prawdziwe zmartwienie ponieważ brakowało im pomysłu, nie miały także pieniędzy. Na szczęście z pomocą przyleciały Mądre Panie Sowy. Dzięki pomysłowości sów dzieci stworzyły ramki na wspólne, rodzinne zdjęcia. Podczas występu maluchy zaśpiewały piosenki takie jak: „Całuski”, „Jest w maju dzień”, oraz „Mama najlepsza jest”. Dzieci zatańczyły dla swoich mam układ z serduszkami oraz pięknie recytowały wierszyki. Na koniec występu Zajączki ucałowały i utuliły swoje ukochane mamusie wręczając własnoręcznie wykonane prezenty.

Dyżur wakacyjny

Informujemy, że nasze przedszkole  pełni dyżur wakacyjny   od 24 lipca  – 11 sierpnia 2023r.

Zapisy na w/w dyżur dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola odbędą się
 od 22 – 25 maja 2023 r.  Karty zgłoszenia w wersji papierowej dostępne są w szatni przedszkolnej.

W pozostałych terminach dyżur dla chętnych dzieci będą pełnić  inne przedszkola wskazane w Zarządzeniu Burmistrza.

 Od 3 lipca – 21 lipca 2023r. dyżur pełni przedszkole w Górze Ropczyckiej i Czarnej Sędziszowskiej.

 Od 14 sierpnia do 31 sierpnia  dyżur pełni Przedszkole nr2 na Osiedlu Młodych  i Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 4 /tj, była Wolica Piaskowa/ .

Zapisy do wybranych dyżurujących  przedszkoli odbywać się poprzez system elektronicznego naboru   od 29 maja – 2 czerwca 2023 r.

Filharmonia

Dnia 19 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie muzyczne pt. "Prostym językiem o muzyce współczesnej". W trakcie naszej majowej filharmonii dzieci dowiedziały się w jaki sposób tworzone są piosenki. Pan Bartek przedstawił przedszkolakom tajniki nagrywania poszczególnych instrumentów- tak, by powstała z nich całość, która na końcu tego skomplikowanego procesu tworzy piękną piosenkę. Dzieci dowiedziały się czym są fale dźwiękowe i czy można je zobaczyć jak fale morskie. Nie zabrakł również okazji do tańca i spiewu.

Mam talent

Przegląd Młodych Talentów

”MAM TALENT”

Śpiewasz, tańczysz, grasz?

Jeśli tak, to talent masz!

W czterech ścianach go nie chowaj,

Tylko zacznij występować.

My twój pokaz obejrzymy,

I brawami nagrodzimy.

Drodzy Rodzice,

już wkrótce każdy z przedszkolaków będzie miał szansę zaprezentować kolegom i koleżankom swój talent, pasję, zainteresowanie lub hobby.

Ogłaszamy nabór kandydatów do Przedszkolnego Przeglądu Młodych Talentów.

Chętne dziecko Rodzic osobiście zgłasza u wychowawcy grupy do dnia 25.05.2023r., podając informację, jaki talent prezentować będzie uczestnik.

PRZEGLĄD ODBĘDZIE SIĘ 1 CZERWCA 2023R.

Dla każdego z uczestników  przewidziany jest drobny upominek.

Szczegóły w regulaminie przeglądu- KLIKNIJ  " Czytaj więcej "

Podziękowania za udział w konkursie

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom pracowitości oraz kreatywności. Tosia Drozd, Zosia Proczek oraz Marysia Maćkowiak z grupy Zajączków otrzymały dyplomy- podziękowania za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Bohaterowie Baśni Hansa Christiana Andersena" organizowanego przez Przedszkole nr 1 w Chorzowie.

ŚWIĘTO FLAGI

Dnia 28 kwietnia całe nasze przedszkole wybrało się pod Ratusz w Sędziszowie Małopolskim aby świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Flaga biało- czerwona”. Uroczystość ta, jest świetną szansą aby poruszyć z dziećmi temat patriotyzmu oraz symboli narodowych, a także rozwijania postaw przywiązania oraz szacunku do swej ojczyzny, obyczajów i kultury narodowej.

V Edycja #SprzątamyDlaPolski

Z okazji V Edycji #SprzątamyDlaPolski i obchodów Dnia Ziemi podsumowujemy wiedzę i proekologiczne umiejetności naszych wychowanków. Prowadzone przez cały rok działania i poruszana tematyka, pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy dbać o czystość powietrza, gleby i wody, sadzić drzewa, pielęgnować rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci, ograniczać zużycie plastiku i sprzątać swoje otoczenie. Stąd akcja porządkowa, która przyniosła dzieciom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że inni poszanują trud przedszkolaków. Patriotyzm może przybierać kolor zielony!

Wycieczka edukacyjna

 

Dnia 18 kwietnia najstarsze grupy: Bystrzaki oraz Krasnale udały się na wycieczkę do Ropczyc z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej oraz do Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera. Przedszkolaki poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzętów, a także różnych strojów dostosowanych do akcji ratunkowych. Dzieci zdobyły wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w trakcie zagrożenia, a także utrwaliły numer alarmowy. Druga część wycieczki stanowiła realizację innowacji pedagogicznej "Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy", w ramach której dzieci zapoznały się z twórczością Józefa Mehoffera. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach tworzenia banknotów oraz zwiedziły wystawę malarską. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom.

Wesołego Alleluja !

Tradycyjnie, jak co roku przed Wielkanocą przedszkolaki udały się do Pana Burmistrza, aby złożyć świąteczne życzenia. 

Państwu również życzymy: zdrowych, radosnych, spokojnych oraz rodzinnych świąt Wielkanocnych!

Wesołego Alleluja!!!

 

Wieść radosną niosą dzwony,

na wszystkie świata grają strony,

że zmartwychwstał Pan nad Pany,

 Bóg wszechmocny i kochany!

Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy wszystkim

radości, miłości i samych wspaniałości !!!

 

Społeczność Publicznego Przedzkola nr 1

Bajkowa wyprawa: teatrzyk pt. "Trzy małe świnki"

Nasza Bajkowa wyprawa dobiegła końca. Projekt zwieńczony został teatrzykiem pt. „O trzech małych świnkach” … i pewnym głodnym wilku. W ramach zajęć dzieci poznały angielską baśń ludową o trzech świnkach oraz rozmawiały o jej treści. Przedszkolaki zamieniły się w wilki próbując za pomocą słomki zdmuchnąć trzy materiały, z których baśniowi bohaterzy budowali swoje domki. Zajączki porównywały, który materiał jest najlżejszy, a który najmocniejszy. 4 latki rozwijały umiejętność współpracy w grupie tworząc pracę plastyczną z różnych materiałów a 3latki najpiękniej jak potrafią kolorowały wilka. Cała grupa wspólnie szukała morału opowieści. Doszliśmy do wniosku, że bez względu na cel, z wysiłkiem i pracą, wszystko jest możliwe! Warto więc uczyć się wytrwałości oraz nie poddawać się gdy pojawiają się przeciwności losu. Dzieci odkryły także, że nie warto przesadzać z leniuchowaniem ;).

Planetarium

Przedszkolaki w niecodzienny sposób miały okazje poznać „Życie drzew”. W jednej chwili dzieci przeniosły się w zagadkowy świat przyrody.  Dzięki filmowi edukacyjnemu wyświetlonemu w mobilnym planetarium przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób rosną drzewa, poznały ich budowę, sposób transportu wody na szczyt swojej korony oraz produkcję tlenu. W piękny świat przyrody wprowadziły dzieci owady: świetlik i biedronka Dolores. Pokaz dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń.

 

Bonjour de France

W czwartek, 23 marca przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w pierwszym Dniu Polsko- Francuskim w Sędziszowie Małopolskim. Dzieci przyszły ubrane w kolory flagi francuskiej. Przedszkolaki dostały słodki poczęstunek oraz gadżety związane z kulturą francuską. Mieliśmy także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z misiem oraz roześmiane filmiki na karuzeli.

Teatrzyk pt. "Drukowane nie gryzie"

22 marca do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk „Zielony Melonik”, by odegrać dla dzieci spektakl pt. „Drukowane nie gryzie”. Wraz z głównym bohaterem dzieci odkrywały, że umiejętność czytania jest niezbędna w codziennym życiu. Dzieci towarzyszyły bohaterowi spektaklu w zdobywaniu wiedzy czym są litery, o tym, że litery tworzą wyrazy a także, że ułożone w różny sposób mogą znaczyć coś zupełnie innego. Wystarczy podjąć wyzwanie , nie poddawać się mimo drobnych potknięć i oto możemy czytać i rozumieć nie tylko wyrazy, ale całe strony zdań. Teatrzyk bardzo podobał się naszym przedszkolakom.

Konkurs Recytatorski "Wielcy, Mali Recytatorzy"

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy” w miesiącu marcu wszystkie grupy poznawały sylwetki wielkich polskich poetów oraz ich utwory. Zwieńczeniem miesiąca poświęconego wielkim polskim poetom był wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Wielki, mały recytator”. Dzieci z wszystkich grup: Zajączków, Krasnali oraz Bystrzaków wzięły w nim udział, dając popis znajomości wierszy: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner oraz Marii Konopnickiej. Dzieci, które nie brały udziału w konkursie, wspierały swoich kolegów i koleżanki na widowni. Dla każdego przedszkolaka, który wziął udział w konkursie czekał dyplom i nagroda.

 

Powitanie Pani Wiosny piosenką

21 marca to dzień radosny, gdyż jest to pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że wraz z przyjściem wiosny dzień staje się coraz dłuższy, słońce coraz częściej i mocniej świeci na niebie oraz jeszcze częściej niż w zimie wychodzić będziemy na spacery oraz do ogrodu przedszkolnego. Z tej okazji, aby pięknie przywitać Panią Wiosnę dzieci z każdej grupy zaśpiewały piosenkę. Maluszki zaśpiewały utwór pt. „Idzie wiosna Polą drogą”, średniaki wraz ze starszakami wspólnie zaśpiewały "Powitamy wiosnę".

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień kolorowej skarpetki”, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki z każdej grupy włączyły się w akcję zakładając skarpetki nie do pary jako symbol dodatkowego chromosomu występującego u osób z zespołem Downa. Święto to ma na celu podniesienie świadomości o chorobie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa oraz ich potrzeby. Niech ten dzień będzie świętem radosnym a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe.

Bajkowa wyprawa: "Kot w butach"

Chyba wszystkie dzieci lubią koty. Podróżując po bajkowym świecie grupa maluszków odwiedziła krainę, w której pewien kot chodził w butach i miał głowę pełną pomysłów, oczywiście mowa tu o bajce pt. „Kot w butach”. Po wysłuchaniu treści opowiadania dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na jej temat. „Kot w butach” to opowiadanie o sprycie, który potrafi odmienić zły los, oraz o przyjaźni, która potrafi „przenosić góry”. Zajączki odkryły, że nie warto zniechęcać się niepowodzeniami tylko brać sprawy w swoje ręce i nigdy się nie poddawać. W trakcie zajęć przedszkolaki układały kota z figur geometrycznych, szukały butów do pary oraz zagrały w grę karmiąc głodnego kotka myszkami zgodnie z wyrzuconą na kostce ilością oczek.

Audycja muzyczna

W piątek muzycy Filharmoni Podkarpackiej przenieśli dzieci do Wiednia... "Historia trzech mistrzów- czyli słów kilka o klasykach wiedeńskich"- to temat spotkania, podczas którego dzieci poznały sylwetki wielkich kompozytorów: Mozarta, Beethovena oraz Haydn'a. Przedszkolaki poznały sekrety i ciekawostki dotyczące trzech twórców epoki klasycyzmu a także ich największe dzieła. Dzieci z zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyły w audycji muzycznej.

Bajkowa wyprawa: "Calineczka"

W piątek grupa Zajączków wyruszyła w kolejną baśniową podróż, poznając baśń C.H. Andersena pt. „Calineczka”. Jest to jedna z najpiękniejszych bajek tego autora. To opowieść o dążeniu do wolności i piękna, oraz o ukochaniu świata przyrody. Na podstawie baśni dzieci dowiedziały się, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie warto uszczęśliwiać nikogo na siłę. W ramach dzisiejszych zajęć dzieci wzięły udział w aktywnym słuchaniu poprzez dopasowywanie obrazków według kolejności czytanej treści, odpowiadały na zagadki dotyczące bohaterów baśni oraz kolorowały Calineczkę.

Realizacja projektu "Na tropie zdrowego odżywiania" MORELA

Dzisiejszego dnia w grupie Krasnali królowała morela.
Dzieci w ramach projektu zostały zapoznane z występowaniem tego owocu na Ziemi, porównywały owoce świeże i suszone, określały ich wygląd: kształt, kolor, zapach, twardość, wielkość, fakturę. Następnie odbyła się degustacja i każdy określał smak moreli. "Morelowa matematyka" była iście magiczna. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczno-techniczną "Morelowa gąsienica" ćwicząc przy tym robienie wachlarzyków i usprawniając palce. Na koniec dzieci wykonały jogurt morelowy. 

Realizacja projektu "Na tropie zdrowego odżywiania" CEBULA

"Cebula ma cudowne moce"- dowiedziały sie tego przedszkolaki z grupy Krasnali realizując kolejny moduł z projektu edukacyjnego "Na tropie zdrowego odżywiania".  Wysłuchały opowiadania "Jasiowy kaszel", dzięki któremu dowiedzieli się o dobroczynnym działaniu syropu z cebuli. Samodzielnie rozpoczęli uprawę szczypiorku, sadząc cebulki w ziemi. I najważniejsze zdobyli kolejną wartość odżywczą.

Realizacja projektu "Na tropie zdrowego odżywiania" GREJPFRUT

    

Dzieci z grupy Krasnali realizując projekt edukacyjny "Na tropie zdrowego odżyiania" zapoznały się ostatnio z owocem grejpfruta. Przedszkolaki dowiedziały się że ten owoc to bogate źródło potasu, który odpowiada za prawidłowy rozwój. Wspólnie przyrządziliśmy sok grejpfrutowy, który bardzo smakował dzieciom.        Na koniec ćwicząc małe rączki dzieci stworzyły grejpfrutowe puzzle. 

Bajkowa wyprawa: "Jaś i magiczna fasola"

Podróżując po świecie baśni i bajek maluchy zatrzymały się w pewnej ubogiej miejscowości, by poznać tam Jasia. Chłopca, który zasadził magiczną fasolę, po której wspiął się do samego nieba. Bohaterowi nie brakowało odwagi, przeżył „na górze” wiele przygód. „Jaś i zaczarowana fasola” jest to kolejna bajka z literatury klasycznej, która pokazuje, że dobro zawsze wygra ze złem, że nieuczciwie zdobyte rzeczy zostaną odebrane a także, że niegodziwe czyny mają swoje konsekwencje.  W ramach bajkowych zajęć Zajączki tworzyły układanki z fasoli, wykonały pracę plastyczną, aktywnie słuchały bajki układając obrazki na podstawie czytanej treści oraz utworzyły grupową hodowlę fasoli.

Bajkowa wyprawa: "Kopciuszek"

Dziś maluchy poznały historię Kopciuszka. Dzieci wykonywały zadania takie jak: sprzątanie sali z konfetti jakie rozrzuciła macocha, mycie brudnych talerzy po trzech siostrach, segregowanie ziaren, pranie i rozwieszanie ubrań. Na szczęście grupa Zajączków jest  bardzo pracowita i świetnie poradziła sobie z zadaniami! W nagrodę na dzieci czekał bal. Dziewczynki zamieniły się w księżniczki, a chłopcy w królewiczów. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Pantofelek Kopciuszka”. Jaki odkryliśmy morał w tej baśni? „Kopciuszek” uczy nas, że dobro zawsze zwycięża, że warto wierzyć w swoje marzenia a także, że nie wolno poniżać drugiego człowieka.

Bajkowa wyprawa: "Roszpunka"

„Bajkowa Wyprawa” trwa. Dziś grupa „Zajączków” poznała treść baśni braci Grimm pt. „Roszpunka”. Dowiedzieliśmy się, że prawdziwa miłość potrafi wszystko przetrwać oraz, że jeśli coś ma się wydarzyć to nawet niedobrej czarodziejce nie uda się pomieszać szyków. Przedszkolaki układały historyjki obrazkowe, budowały wysokie wieże z klocków oraz stworzyły książeczkę- kolorowankę opowiadającą historię Roszpunki. W ramach dzisiejszych zajęć dzieci wykonały również pracę plastyczną, tworząc bujne fryzury dla głównej bohaterki spotkania. Stworzyliśmy także małe przedszkolne kino, oglądając bajkę o Roszpunce pt. "Zaplątani".

8 marca Dzień Kobiet

 

Dziś 8 marca, dzień wyjątkowy, święto wszystkich kobiet ! Z tej okazji wszystkim Kobietom życzymy tego, co najlepsze! 

Również w naszym przedszkolu świętowaliśmy z tej szczególnej okazji. Nie zabrakło słodkich upominków i serdecznych życzeń od naszych małych dżentelmenów :). 

 

   

 

Bajkowa wyprawa: "O rybaku i złotej rybce"

W ramach projektu „Bajkowa Wyprawa” do naszej najmłodszej grupy „Zajączków” przypłynął Pan Rybak, by opowiedzieć dzieciom bajkę braci Grimm „O rybaku i złotej rybce”. Rybak przypłynął do dzieci swoją łodzią, podróż była długa i męcząca, a w porcie rybackim czekało na niego mnóstwo pracy, więc nie mógł zostać w naszym przedszkolu zbyt długo… Dzieci chętnie przyjęły gościa i poznały treść bajki z wielkim zainteresowaniem. Wspólnie z rybakiem przedszkolaki szukały morału tej opowieści, a mianowicie: by cieszyć się tym co się ma i nie marudzić za wiele, być wdzięcznym z tego co już jest w naszym życiu, bo można to stracić. Dzieci zastanawiały się za co są wdzięczne: za zdrowie, rodzinę, koleżanki i kolegów w przedszkolu, za ulubionego pieska…. powodów wciąż przybywało ;) . Zajączki chętnie odpowiadały na morskie zagadki, łowiły z rybakiem zwierzątka morskie na wędkę oraz liczyły rybki w stawach. Na koniec spotkania maluchy namalowały piękne złote rybki, zastanawiając się nad życzeniem jakie mogłaby dla nich spełnić.

Ogólnopolski Projekt

 

 

Najmłodsza grupa bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Bajkowa wyprawa". Głównymi celami projektu są: rozbudzanie zainteresowań słowem czytanym oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na dobro, prawdę i piękno. Dzieci systematycznie poznawać będą kolejne bajki z zakresu literatury klasycznej, szukać w nich morału oraz wykonywać zadania związane z tematyką opowiadania.

Lekcja biblioteczna - Mikołaj Kopernik

Już po raz kolejny, dzięki współpracy z Bibioteką Publiczną 6-latki z naszego przedszkola wzięły udział w lekcji bibliotecznej przybliżającej postać sławnego astronoma Mikołaja Kopernika. Zdobyta wiedza, pomogła usystematyzować wiadomości które nasze Bystrzaki zdobyły realizując tegoroczną innowację pedagogiczną „Sławni Polacy których powinni znać przedszkolacy” – i poznając w miesiącu lutym właśnie postać tego, który wstrzymując słońce, w ruch wprawił Ziemię.

Spotkanie z astronomem

W miesiącu lutym w ramach realizacji innowacji "Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy" dzieci z naszego przedszkola poznały postać słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód astronoma, czym jest teleskop, luneta i galaktyka. Poprzez zabawę dydaktyczną z latarką dzieci dowiedziały się co oznacza powiedzenie "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię".

Audycja muzyczna

17 lutego po raz kolejny zawitali do naszego przedszkola muzycy Filharmonii podkarpackiej. Tematem przewodnim audycji muzycznej były „Najpiękniejsze piosenki o miłości”. Artyści Filharmonii zaprezentowali dzieciom najpiękniejsze polskie i zagraniczne przeboje o miłości. Przedszkolaki wspólnie z muzykami zaśpiewały znane piosenki z bajek: „Król Lew”, „Pocahontas” i „Śpiąca królewna”. Dzieci poznały też brzmienie i budowę instrumentów muzycznych: cajon, schaker i gitary elektrycznej. Audycja muzyczna wprowadziła dzieci w piękny nastrój dostarczając wiele wzruszeń.

Realizacja projektu "Na tropie zdrowego odżywiania" AWOKADO

 

W grupie Krasnali zrealizowaliśmy kolejny moduł projektu "Na tropie zdrowego odżywiania". Tym razem tajemniczym owocem okazało się awokado. 
Dowiedzieliśmy się jak rośnie awokado "Od pestki do rośliny".
Posadziliśmy swoje pestki, a teraz czekamy na wzrost naszych roślinek.
Zrobiliśmy łódeczki ze skórek owocu i najważniejsze zdobyliśmy drugi składnik odżywczy MAGNEZ.

Teatrzyk pt. Radość z obowiązków

16 lutego do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk „Zielony Melonik” prezentując spektakl teatralny pt. „Radość z obowiązku”. Dzięki głównej bohaterce Juli , której marzeniem było posiadanie psa, dzieci poznały codzienne obowiązki jakie należy spełniać wobec posiadanego zwierzątka. Przedszkolaki dowiedziały się, że bycie opiekunem psa to wielka radość i przywiązanie, ale też odpowiedzialność. Teatrzyk dzieciom bardzo się podobał, a gromkie oklaski były wyrazem wdzięczności za piękny występ aktorów. 

 

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. To niezwykle wyjątkowa data zarówno dla dzieci i osób dorosłych. W tym dniu prowadzone były z dziećmi rozmowy na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki można świętować niezależnie od wieku i w różny sposób, a tym, co jest najważniejsze, to życzliwość i szacunek okazany drugiej osobie.

 

UWAGA !!!

Szczegóły dotyczące postępowania w przypadku wystąpnienia wszawicy znajdują się w zakładce: PROCEDURY 

Z wizytą w Bibliotece

W piątek 3 lutego, dzieci z grupy Bystrzaków wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki gościnności bibliotekarki -  pani Doroty Paśniewskiej wzięły udział w ciekawych zajęciach bibliotecznych oraz poznały zasady działania i szeroką ofertę Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki odwiedziły każdy zakamarek tego miejsca. Dodatkowo pożyczyły pozycje książkowe, które obowiązkowo czytać będą podczas codziennego Kwadransa z książką. Na zakończenie zajęć, Bystrzaki miały okazję spędzić czas na magicznej podłodze. Kolejna wizyta w Bibliotece już za miesiąc. Pożyczone i przeczytane książki muszą wrócić przecież do Biblioteki, a dzieci z chęcią wypożyczą jakieś nowe pozycje.   

Przekaż 1,5%

Drodzy Sympatycy naszego przedszkola.

Zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie 1,5% podatku. W poprzednich latach Państwa wsparcie pomogło nam doposażyć sale w podłogę interaktywną oraz pomoce edukacyjne wykorzystywane w codziennej pracy z dziećmi.

Liczymy na Państwa wsparcie.

W karnawale czas na bale

Skoczna muzyka, kolorowe balony oraz uśmiechnięte buzie - tak wyglądał bal karnawałowy zorganizowany 12 stycznia w naszym przedszkolu. Już od godziny 9.00 sala zapełniała się barwnymi postaciami. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swój strój pozostałym przedszkolakom. 

Życzenia

Kochani Rodzice,
Drodzy Sympatycy naszego przedszkola

W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju niech Wam drogę wskaże. 
Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy swoje serca. 
Niechaj Anioły z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z darami swymi,
staną cicho za Waszym progiem,
by spełnić to, co dotąd było tylko snami. 
Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. 
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, 
niech w domach będzie Wam jak w niebie.

Na te nadchodzące Święta wszystkiego co najlepsze 

życzy społeczność Publicznego Przedszkola nr 1

Ignacy Łukasiewicz

Dziś czekała na wszystkich przygoda bombowa.
Zaczynamy ją blisko okolic Tarnowa. 
Tutaj dość dawno, bo przed dwustu laty
przyszedł na świat chłopiec, najmłodszy w rodzinie, 
a rodzce Ignaś mu dali na imię. 

Spędzał pan Łukasiewicz czas pracowicie,
a tuż za rogiem czekało odkrycie.

Na calutkim świecie, w każdym domu prawie,
jego lampa stanęła na ławie. 
I choć teraz żarówki mamy elektryczne,
to nadal jego odkrycie działa fantastycznie. 

 

 

Podziękowanie

W imieniu  Podkarpackiego Kuratora Oświaty  Pani Małgorzaty Rauch składamy serdeczne podziękowania za udział w zbiórce żywności i innych potrzebnych artykułów w ramach akcji „Polakom na Ukrainie”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Dzieci i Pracowników  Polacy z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości z terenu Ukrainy,  będą mogli godnie uczcić Święta Bożego Narodzenia. Punkty zbioru żywności w ramach akcji „Polakom na Ukrainie” zostały utworzone aż w 394 placówkach oświatowych na Podkarpaciu.

Dziękujmy za Waszą hojność oraz udział  w tej akcji, jak również za zaangażowanie we wszelkie inne inicjatywy zachęcające do czynienia dobra, solidarności i ofiarności.

W imieniu naszych przedszkolaków, składamy najszczersze wyrazy sympatii naszym sponsorom:

-Firmie „Żelazny” Sp. z o.o. w Sędziszowie Małopolskim

-Fundacji Magnezyty w Ropczycach

 za przekazane środki finansowe na zakup pomocy i zabawek dla naszych przedszkolaków. Dzięki ofiarności naszych „Przyjaciół Przedszkola” Mikołaj, który zawitał do naszego przedszkola okazał się w tym roku bardzo hojny i sprawił naszym dzieciakom dużo, dużo radości.

DZIĘKUJEMY ZA SZLACHETNY GEST!!!

Świąteczne Pierniczki

Pieczenie świątecznych pierniczków to już nasza przedszkolna tradycja. Również i w tym roku przedszkolaki zakasały rękawy i z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Choinki, gwiazdki, serduszka, renifery…- dzieci wykrawały ciasto w różnorodne kształty. Nasi mali cukiernicy stosowali się do zasad panujących w „kuchni”: regularne mycie rąk, obowiązkowy fartuch oraz czapka kucharska na głowie. W trakcie warsztatów pierniczkowych wiele dzieci przyznało, iż chętnie pomaga rodzicom w kuchni, stąd mają już niemałe doświadczenie kulinarne. Zaangażowanie dało przedszkolakom mnóstwo radości, a spotkanie zakończyło się degustacją wypieków. Całe przedszkole pachniało aromatycznymi przyprawami.

Spotkanie z Mikołajem

Na łąki, na pola, biały śnieżek leci.
Już święty Mikołaj, spieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie.
Czekając cierpliwie stańcie dzieci dookoła
Już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola.

         Jak co roku nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z radością przywitały najbardziej wyczekiwanego gościa w roku. Każda grupa przygotowała wiersz i piosenkę dla Santa Clausa. Na szczęście wszystkie nasze przedszkolaki starały się być grzeczne w tym roku i otrzymały przepiękne prezenty! Na pamiątkę tak uroczystego spotkania wszystkie grupy wykonały wspólne zdjęcie z Mikołajem. 

        Dodatkową niespodziankią były odwiedziny specjalnych gości ze Stowarzyszenia Nasza Ziemia Sędziszowska z Wicestarostą Panią Bernadetą Frysztak, którzy hojnie obdarzyli dzieci z naszego Przedszkola przepięknymi prezentami. 

Serdecznie dziękujemy!

To był wyjątkowy dzień :)

Mikołaj dla Olgi

 

Drodzy Rodzice i sympatycy naszego Przedszkola. 

Dziękujemy!

Dziękujemy!

Dziękujemy!

W Mikołajkowej zbiórce na rzecz rehabilitacji Olgi wspólnymi siłami w naszym przedszkolu przy ul. 3 Maja i ul. Legionów Polskich udało nam się zebrać łącznie 1120 zł .

Jesteśmy wdzięczni za każdy ofiarowany grosz i przekonani, że dobro wraca.

"Polakom na Ukrainie"

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wspólnie z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem przy wsparciu Grupy Kapitałowej „Specjał” organizuje zbiórkę produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości.            

Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br. w  placówkach oświatowych.

Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia — lista w holu przedszkola.

Zebrane artykuły przekażemy naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie również w naszym przedszkolu, które pozwoli na przetrwanie ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Szczegóły na plakacie w holu przedszkola.

Dzień Pluszowego Misia

 

Dziesiejszego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyszły ubrane w brązowe stroje, a w rękach trzymały swoje ulubione misie. 
Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w  misiowej krainie. Poznały historię pluszowej maskotki, recytowały wiersz o misiu, bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie", "Misie szare". Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne oraz misiowe tańce. 
Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Pasowanie na Przedszkolaka

 

W środę 23 listopada 2022r. w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. 
Bohaterami były dzieci z grupy "Zajączków", które dopiero zaczynają przugodę         z przedszkolem. W uroczystości wzieli udział zaproszenie Rodzice. Po uroczystym przywitaniu dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki. 

GRATULUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM PRZEDSZKOLAKOM

Dzień Praw Dziecka

 

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedskolaki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Zajęcia przeprowadzone wspólnie przybliżyły dzieciom ich prawa, a wykorzystanie ciekawych materiałów edukacyjnych pozwoliło na odbycie cikawych rozmowów na temat praw dzieci.
"Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy" to innowacja pedagogiczna realizowana w naszym przedszkolu. W ramach tego projektu obchody Dnia Praw Dziecka odbyły się pod hasłem "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka". Na spotkaniu przedszkolaków pojawił się sam Król Maciuś I i przypomniał im najważniejsze z praw : do radości, wyrażnia swoich myśli i uczuć, do szacunku, do nauki i zabawy, do niepowodzeń i łez, do własności, niewiedzy, tajemnicy, upadków i bycia sobą. Swoje aktywności zakończyliśmy błękitnym marszem  śpiewając:

Dziecka prawa, dziecka prawa to nie zabawa, to nie zabawa!

Dziecka prawa, dziecka prawa to ważna sprawa, to ważna sprawa!

"Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały. Dlatego ludzie uczeni, którym należa się brawa, chcąc wielu dzieci los odmienić, spisali dla was mądre prawa. Więc je na co dzień i od święta spróbujcie dobrze zapamiętać. Tak się w wiersze paukładały prawa dla dzieci na całym świecie, byście w potrzebie z nich korzystały najlepiej, jak umiecie."

Podziękowanie za udział w Akcji HERBATKA DLA SENIORA

14 listopada to dzień dedykowany w sposób szczególny Seniorom. To właśnie z tej okazji w ramach akcji „Herbatka dla seniora” społeczność naszego przedszkola zaangażowała się w zbiórkę słodyczy i herbat, które przekazane zostały do Domu Pomocy społecznej w Rudzie. Chcieliśmy w ten sposób „osłodzić życie” seniorom oraz docenić ich ogromną rolę w społeczeństwie, pamiętając o tym, że to właśnie osoby starsze przekazują wiele ważnych wartości oraz wychowują nowe pokolenia. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się we wspólną akcję.

A naszym Seniorom składamy jeszcze raz najlepsze życzenia:
zdrowia, pomyślności, nieustannej energii na dalsze lata,
pogody ducha oraz szczęścia w gronie najbliższych.
Niech każdy kolejny dzień dostarcza wiele radości,
a optymizm życiowy nigdy Was nie opuszcza.

Audycja muzyczna

         

 

Muzycy z Filharmonii Podkarpackiej przedstawili dzisiaj dzieciom audycję muzyczną pt. "Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana". 
Przybliżyli przedszkolakom tradycje wojskowe, przedstawili melodie patriotyczne.
Nie zabrakło również tych mniej znanych pieśni, które warto ocalić od zapomnienia. 

Spektakl

 

 

      

 

Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat.
Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział.


17 lastopada grupy Bystrzaków i Krasnali wybrały się do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Sędziszowie Młp. na spektakl pt. "Ziemia- zielona planeta". 
Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na pojawiające się postacie, przeżywały razem    z głównymi bohaterami Zosią i Jasiem losy Matki Natury, która niszczona przez Lorda Haosa z pomocą dziewczynki ratuje świat przed  katastrofą ekologiczną. Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady segregacji śmieci,          a także zapoznały się z terminem "Zielone płuca Natury". Dzieci dowiedziały się także, jak mogą przyczynić się do wspólnego dbania o środowisko naturalne. 

Ogłoszenie

Ogłoszenie
W poniedziałek 21.11.2022r. będziemy obchodzić
w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Prosimy, aby w miarę możliwości ubrać tego dnia dzieci na kolor niebieski.

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Przedszkolnej

 

Dzieciom z grupy "Krasnali" grtulujemy wyróżnienia w Gminnym Konkursie Piosenki Przedszkolnej zoorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego    w Będziemyślu.
Występ przedszkolaków składał się z zaśpiewania piosenki p.t. "Rozkołysał wietrzyk drzewa", a także przedstawieniu tańca liści na wietrze.

 

Bal Wszystkich Świętych

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodzony był Bal Wszystkich Świętych. Był on okazją do zapoznania dzieci z ich świętymi patronami. Przedszkolaki w pięknych strojach nawiązujących do postaci świętych bawiły się przy dźwiękach chrześcijańskiej muzyki. Dzieci podczas prezentacji swoich strojów, opowiadały o świętych patronach. Dodatkową atrakcją podczas balu, były ciekawe gry i zabawy oraz konkurencje sprawnościowe związane z atrybutami świętych. Ideą balu była wspólna, radosna zabawa promująca wartości, którymi w życiu kierowali się święci. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Spacer na cmentarz

Dnia 27 października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych dzieci z grup „Bystrzaki” i „Krasnali” udały się na cmentarz. Przedszkolaki zapaliły znicze na Grobie Nieznanego  Żołnierza i uczciły pamięć zmarłych żołnierzy modlitwą.

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że przedszkolaki z grupy Krasnali zdobyli wyróżnienie w konkursie Piosenki Przedszkolnej organizowanym przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Będziemyślu. W przeglądzie wzięło udział 12 grup przedszkolnych. Mali artyści zaśpiewali piosenkę pt. "Rozkołysał wietrzyk drzewa" i wprowadzili jesienny nastrój, prezentując swoje umiejętności wokalne.
 

Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu. 

Teatrzyk "Ramię w ramię"

25 października do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk „Zielony Melonik” prezentując spektakl teatralny pt. „Ramię w ramię”. Dzięki głównym bohaterom i akcji ratunkowej liski Gabrysi, która została uwieziona w jamie - dzieci dowiedziały się czym jest współpraca oraz zrozumiały, że warto pomagać. Teatrzyk sprawił dzieciom wiele radości, a gromkie oklaski były wyrazem wdzięczności za piękny występ aktorów Teatrzyku „Zielony Melonik”.

 

Audycja muzyczna

W piątek zawitali do naszego przedszkola muzycy Filharmonii podkarpackiej. Tematem przewodnim październikowej audycji muzycznej były „Bajki – grajki”. Artyści Filharmonii zabrali nas w świat bajek, gdzie muzyka pełni równie ważną rolę jak słowo. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstają słuchowiska, a także oglądnęły znaną każdemu dziecku bajkę muzyczną pt. „Czerwony Kapturek”. Lekcja muzyki wprowadziła dzieci w cudowny świat bajkowo – muzyczny, który umożliwił dzieciom rozwijanie wyobraźni, kreatywności i skupienia uwagi.

Dzień Chłopaka

28 września przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków. Naszym wspaniałym Chłopcom życzymy jeszcze raz…

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Pierwszy października to Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Z tej okazji przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia muzykom z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, śląc kartkę z życzeniami oraz wyrazami wdzięczności za wspólne audycje muzyczne.

Jesień, jesień, jesień już...

23 września przedszkolaki przywitały jesień. Z tej okazji dzieci ubrały stroje w jesiennych barwach: żółtym, zielonym, brązowym, pomarańczowym, czerwonym. Oprócz tego chętnie przyniosły jesienne dary takie jak: liście, kasztany czy jarzębinę. Podczas zajęć edukacyjnych zdobywały nowe wiadomości, tańczyły, śpiewały, rozwijały zdolności plastyczne. Korzystając z uroków jakże pięknej polskiej złotej jesieni, wybrały się na długi spacer w poszukiwaniu kolorowych liści, kasztanów i wielu innych skarbów, z których później powstały wyjątkowe kompozycje. Dodatkowo Pierwszy Dzień Jesieni uświetnił koncert muzyków Filharmoni Podkarpackiej pt. "Ahoj przygodo! od Irlandii aż po Dziki Zachód".

Spotkanie z Policjantem

Nasze przedszkole - jak co roku, we wrześniu zaprasza w swoje progi dzielnicowych policjantów. To właśnie oni, podczas wspólnego spotkania prowadzą z naszymi podopiecznymi pogadankę n.t. bezpieczeństwa. Takie spotkanie miało miejsce właśnie dziś. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa.  Tematem numer jeden było zwrócenie uwagi na konieczność jazdy w fotelikach i zapiętych pasach, noszenia kasków podczas wypraw rowerowych, oraz dbania o swoje bezpieczeństwo podczas spacerów.  Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Naszym panom dzielnicowym

S E R D E C Z N I E   D Z I Ę K U J E M Y.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

19 września nasi milusińscy świętowali DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Nawet kapryśna pogoda nie stanęła nam na drodze do przygody.  Gdy dojechaliśmy na miejsce deszcz przestał padać, a zza chmur nawet na chwilę wyjrzało słońce.  W zagrodzie przedszkolaki karmiły zwierzęta-kozy, konie, króliki, owce, kury; jechały bryczką podziwiając jesienny krajobraz pogórza strzyżowskiego; wzięły udział w warsztatach robienia świec i warsztatach kiszenia kapusty. Nie zabrakło również swobodnej aktywności na placu zabaw- łowienia ryb, przeciągania liny, wożenia wózkami czy rzutu kaloszem. Przedszkolaki znalazły czas także na odpoczynek i posiłek w ogrzewanej, drewnianej chacie z wielkim apetytem spałaszowały „śniadanie mistrzów” bułeczkę i banana.

20 września w Dniu Przedszkolaka na wszystkich czekała wspaniała niespodzianka - NOWE ZABAWKI ufundowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy !

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki – niezwykłe święto które ma pomóc nam - odkryć swoją pasję i zainteresowania. Motywem przewodnim dnia była oczywiście mała kropka, której poszukiwaliśmy we wszystkim i wszędzie, pobudzając kreatywność, ćwicząc odwagę i zachęcając do wspaniałej zabawy. Nasza mała bohaterka miała za zadanie przekonać dzieci, że w każdym z nich tkwi jakiś talent, trzeba tylko w to uwierzyć i go poszukać.

 

Zajęcia sportowe z Drużyną Kangura

Dziś nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach ruchowych „Hura! Hura! Drużyna Kangura! – projekcie upowszechniającym sport u najmłodszych. Razem z wesołym instruktorem, o „kangurzym głosie” ćwiczyli swoje umiejętności sportowe wykorzystując do tego piłki. Dzieci z grupy Bystrzaków i Krasnali wybrali się w aktywną podróż po Powerkuli z Kangurem i jego Zwierzo - Przyjaciółmi. Dziękujemy Drużynie Kangura za ten efektywnie spędzony czas.  

 

Narodowe Czytanie

Już po raz siódmy Sędziszów Małopolski włączył się do akcji „Narodowego Czytania”, które odbyło się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Nie mogło zabraknąc najmłodszych czytelników i słuchaczy, którzy zgodnie z hasłem jakie tego dnia im przyświecało - czyli "Od 3 roku bez książki ani kroku" - wsłuchiwali się w czytane pod Sędziszowskim Ratuszem „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dla najstarszych grup Bystrzaków i Krasnali była to wspaniała lekcja uważnego słuchania, doskonalenia nawyków czytelniczych oraz pokazania, że czytać trzeba niezależnie od wieku. 

Zebranie z Rodzicami

W najbliższy poniedziałek (5 września) o godzinie 16.00 odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie organizacyjne. Serdecznie zapraszamy.

Witamy w Nowym Roku Przedszkolnym 2022/2023

Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków oraz ich Rodziców w nowym roku Przedszkolnym!

Z pełnymi akumulatorami, nowymi pomysłami i zdwojoną energią zapraszamy już jutro w progi naszego przedszkola.

 

Informujemy, że nasza placówka otwarta jest w godzinach od 6.30 do 16.00. Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach:

Grupa BYSTRZAKI wychowawca Agnieszka Niedźwiedź

Grupa KRASNALE wychowawca Joanna Róg, Anna Filipek

GRUPA ZAJĄCZKI wychowawca Ewelina Kania, Anna Filipek

 

Zmianie uległa stawka żywieniowa która od 1 września 2022 wynosić będzie:

- śniadanie 2,50 zł

- obiad 5 zł

- podwieczorek 2,50 zł

 

Przypominamy również, że nasze przedszkole nie prowadzi ubezpieczenia grupowego od następstw nieszczęśliwych wypadków. Rodzice mogą sami dokonać ubezpieczenia indywidualnego dziecka w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2022/2023

WYPRAWK PRZEDSZKOLAKA (4,5,6-latki)                     

 • pantofle (najlepiej na rzepy)

 • 4-, 5- i 6-latki strój do ćwiczeń w woreczku (koszulka + spodenki)

 • 4-, 5- i 6-latki szczoteczka i pasta do zębów (bez kubka)

 • chusteczki higieniczne (duże opakowanie 3 szt.)

 • mokre chusteczki (1 opakowanie)

 • 2 komplety ubrań na zmianę (3-4 latki)

 • bidon z WODĄ

 • ręcznik o max. wymiarach 30cm x 50cm 

Wszystkie rzeczy dziecka prosimy podpisać.

Kampania Społeczna #PrzytulDziecko

 

 

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole bierze udział w akcji #PRZYTULDZIECKO. Celem kampanii jest zwiększanie świadomości związku przytulania z rozwojem. Misją: poprawa jakości życia dzieci.

Dlaczego warto?

 • Przytul dziecko, bo w ten sposób pomagasz mu budować poczucie własnej watości,
 • Przytul dziecko, bo to redukuje stres,
 • Przytul dziecko, bo dotyk jest niezastąpiony w rozwoju malucha
 • Przytul dziecko, bo to daje mu poczucie bezpieczeństwa,
 • Przytul dziecko, bo to czyni je wrażliwym i empatycznym,
 • Przytul dziecko, w ten sposób uczysz je tworzenia zdrowych relacji międzyludzkich,
 • Przytul dziecko, bo to sposób na obniżenie ciśnienia krwi,
 • Przytul dziecko, bo to wzmacnia jego zdrowie,
 • Przytul dziecko, bo dzięki temu jest szczęśliwsze.

„By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu.

By się rozwijać – dwunastu”.

- Virginia Satir

 

Wyróżnienie w konkursie Dobry Obywatel

 

Laureatom z grupy "Wiewiórek" gratulujemy wyróżnienia w konkursie "Dobry Obywatel", za grupową pracę plastyczną pt. "Flaga Dobrego Obywatela".

Flaga Polski w wykonaniu przedszkolaków składała się z kolażu prac plastycznych, stanowiących interpretację cech dobrego obywatela.

 

Serdeczna karteczka

PODSUMOWANIE PROJEKTU „Serdeczna Karteczka”

Projekt edukacyjny  „Serdeczna Karteczka”  został stworzony w oparciu o realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 oraz realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Celem głównym działań nauczycieli w tym projekcie jest kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci. Grupa Wiewiórek realizując tegoroczny program, przez cały rok przedszkolny tworzyła karteczki okolicznościowe skierowane do poszczególnych grup społecznych. I tak w popszczególnych miesiącach były to: pażdziernik - kartki dla Rolników i Sadowników  w ramach Światowego Dnia Owoców i Warzyw;  w listopadzie  - „Kolejarz, maszynista”,  w grudniu -  „Osoby samotne, starsze, bezdomne”- przebywające w ośrodkach pomocy oraz wsparcia, w styczniu -  „Ukochana Babcia, ukochany Dziadek”, w lutym – dla „ Radiowca”, w marcu – „Piekarz  i cukiernik”, w kwietniu - Lekarze Weterynarii” (pracownicy  schronisk dla zwierząt), w maju – dla „Strażaków”.

 

D Z I Ę K U J E M Y