Podziel się Tradycją

4 miesiące temu

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu ucznia Sędziszowskiego Liceum Filippo Colombari. W ramach akcji „Podziel się Tradycją” mieliśmy możliwość poznania zwyczajów i tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia we Włoszech. Bardzo pomogła nam w tym prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie dla nas przez Filippo w języku polskim. Mnóstwo zdjęć i ciekawy sposób prezentowania tematu podobał się zarówno przedszkolakom jak i Paniom, które opiekują się poszczególnymi grupami. Istniała też możliwość zadawania pytań do naszego gościa, z której przedszkolaki bardzo chętnie skorzystały. W ramach spotkania odbyła się też druga akcja „Podziel się Opowieścią”, która miała na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Nasz gość przeczytał jedną z historii z cyklu „Winter Stories” w języku angielskim. Później wspólnie z naszymi wychowankami tłumaczył tekst na język polski a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące utworu. Był to wspaniały czas, który mogliśmy spędzić razem i dowiedzieć się czegoś nowego o zwyczajach i tradycjach Włoch.
Mamy nadzieję, iż uda nam się jeszcze gościć Filippo w naszym przedszkolu.