BohaterON w naszym Przedszkolu

7 miesięcy temu

Podobnie jak w poprzednich latach nasze przedszkole przystąpiło do akcji „BohaterON- włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Z tej okazji najstarsza grupa Krasnale wzięła udział w zajęciach na temat bohaterstwa, odwagi oraz rozwiązywania konfliktów. Przedszkolaki za pośrednictwem obrazkowego i humorystycznego języka w tekście E. Piotrowskiej pt. „Jak zostałem bohaterem” dowiedziały się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały opowiadanie w formie audiobooka oraz wykonały kreatywne zadanie tworząc pocztówkę ilustrującą najpiękniejsze miejsce jakie znają, które chciałyby pokazać nowemu przyjacielowi. Dodatkowo wysłaliśmy do powstańców Brązową kartkę on line z życzeniami.