Bajkowa wyprawa: teatrzyk pt. "Trzy małe świnki"

rok temu

Nasza Bajkowa wyprawa dobiegła końca. Projekt zwieńczony został teatrzykiem pt. „O trzech małych świnkach” … i pewnym głodnym wilku. W ramach zajęć dzieci poznały angielską baśń ludową o trzech świnkach oraz rozmawiały o jej treści. Przedszkolaki zamieniły się w wilki próbując za pomocą słomki zdmuchnąć trzy materiały, z których baśniowi bohaterzy budowali swoje domki. Zajączki porównywały, który materiał jest najlżejszy, a który najmocniejszy. 4 latki rozwijały umiejętność współpracy w grupie tworząc pracę plastyczną z różnych materiałów a 3latki najpiękniej jak potrafią kolorowały wilka. Cała grupa wspólnie szukała morału opowieści. Doszliśmy do wniosku, że bez względu na cel, z wysiłkiem i pracą, wszystko jest możliwe! Warto więc uczyć się wytrwałości oraz nie poddawać się gdy pojawiają się przeciwności losu. Dzieci odkryły także, że nie warto przesadzać z leniuchowaniem ;).