Warsztaty artystyczne dla dzieci

5 miesięcy temu

W czwartek, 30 listopada w naszym przedszkolu zostały poprowadzone przez panią Annę Kliś- Czarnik warsztaty artystyczne, w których  wzięły udział dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki poznały nową technikę plastyczną- lepienie z gliny. Podczas warsztatów dzieci tworzyły własne ozdoby choinkowe oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gliny. Prace dzieci zostaną poddane profesjonalnej obróbce czyli wypaleniu w piecu, malowaniu i szkliwieniu, a ich efekt końcowy będzie można podziwiać za około 2-3 tygodnie. Lepienie w glinie pozwoliło przedszkolakom się zrelaksować oraz wyciszyć, a także rozwinąć zdolności manualne, kreatywność, wyobraźnię i doświadczenia sensoryczne. Ten dzień dostarczył dzieciom mnóstwo wrażeń, a sama zabawa gliną była dla nich wielką przyjemnością. Dziękujemy Pani Aniu za warsztaty!