Wizyta w Teatrze Maska

miesiąc temu

Dziś 13 marca dzieci z grup "Krasnale" oraz "Zajączki"  wybrały się na wycieczkę autokarową do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. "Jeż i cień". Profesjonalni aktorzy przedstawili historię jeża która, ukazała dzieciom ważne życiowe wartości. "Gromadzenie rzeczy nie jest receptą na szczęście, liczą się szczere, dobre relacje"- to główne przesłanie przedstawienia, w którym dzieci miały okazję uczestniczyć. Po spektaklu odbyła się lekcja teatralna prowadzona przez pracowników teatru, podczas której przedszkolaki poznały różne rodzaje lalek teatralnych oraz utrwaliły podstawową wiedzę o teatrze. Wycieczka miała na celu rozbudzenie zainteresowania kulturą, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz nawyków kulturalnego zachowania podczas spektaklu w ramach udziału w programie  "Z kulturą osobistą za pan brat, przedszkolaki idą w świat". Dzieci pełne nowych wrażeń i doświadczeń z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola.