Wycieczka edukacyjna

rok temu

Dnia 18 kwietnia najstarsze grupy: Bystrzaki oraz Krasnale udały się na wycieczkę do Ropczyc z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej oraz do Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera. Przedszkolaki poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzętów, a także różnych strojów dostosowanych do akcji ratunkowych. Dzieci zdobyły wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w trakcie zagrożenia, a także utrwaliły numer alarmowy. Druga część wycieczki stanowiła realizację innowacji pedagogicznej "Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy", w ramach której dzieci zapoznały się z twórczością Józefa Mehoffera. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach tworzenia banknotów oraz zwiedziły wystawę malarską. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom.