Międzynarodowy Dzień Empatii

7 miesięcy temu

Dnia 2 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Empatii. Przedszkolaki dowiedziały się, że  empatia to „umiejętność zobaczenia świata oczami drugiego człowieka - bez oceniania i stawiania gotowych rozwiązań”. Empatia to „pełne szacunku rozumienie tego, co w danym momencie doświadczają inni”. Symbolem empatii jest żyrafa – to zwierzę o największym sercu ze wszystkich ssaków lądowych, żyjącym w zgodzie z innymi zwierzętami.

W tym dniu dzieci aktywnie włączyły się do obchodów tego święta biorąc udział w różnego rodzaju zabawach integrujących grupę, rozwijających empatię i postawę życzliwości wobec innych oraz uczestniczyły w zabawach rozwijających umiejętność wczuwania się w stan emocjonalny drugiej osoby. Dzięki tego typu zajęciom i zabawą dzieci miały możliwość kształtowania umiejętności dostrzegania potrzeb innych osób i niesienia im pomocy.