Audycja muzyczna

5 miesięcy temu

Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie muzyczne pt. "Muzyka z krainy Świętego Patryka, czyli spotkanie z kulturą irlandzko- celtycką". W trakcie naszej listopadowej filharmonii dzieci poznały podstawowe informacje o Irlandii, legendę o skrzacie, a także dowiedziały się jakie instrumenty wykorzystywane są w ich muzyce, która zaliczana jest do muzyki folkowej. Przedszkolaki usłyszały również najpiękniejsze piosenki z tamtej części świata. Dzieci poznały też brzmienie i budowę instrumentów muzycznych: gitara elektroakustyczna, bęben obręczowy, lira, skrzypce. Nie zabrakł również okazji do tańca i śpiewu.