"W zdrowym ciele zdrowy duch, wie to każdy mały zuch"

7 miesięcy temu

W środę 04.10.2023r. dzieci z grupy "Krasnale" rozpoczęły przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym "W zdrowym ciele zdrowy duch, wie to każdy mały zuch". W ramach projektu będą realizowane różnorodne aktywności ruchowe podczas wspólnej zabawy. Celem projektu jest promowanie aktywności ruchowych poprzez zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtowanie postaw prozdrowotnych z wykorzystaniem niekonwencjonalnych przyborów, a także profilaktyka wad postawy w toku zabaw ruchowych z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Podczas pierwszych zabaw przy wykorzystaniu parasola doskonaliliśmy umiejętność rzutu do celu, koordynację wzrokowo- ruchową oraz zręczność. Ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości.