Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim
Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. 3 Maja 21
Przejdź do strony: Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Legionów Polskich 17

Archiwum

Rok Szkolny 2014/2015
 
20.08.2015r. – Uzupełniające postępowanie rekrutacyjne
Informujemy, że 27.08.2015r. odbędzie się posiedzenie komisji rekrutacyjnej - nabór uzupełniający. Wnioski można składać do 27.08.2015r. do godziny 12.00.
 
29.06.2015r. - Informacja
W porozumieniu z Radą Rodziców w roku szkolnym 2015/2016 wyprawka (materiały plastyczne) zostaną zakupione przez wychowawców grup. Koszt wyprawki 50 zł od dziecka na cały rok. Wyżej wymienioną kwotę można wpłacać u wychowawców grup od 26.06.2015r. do końca czerwca i od 01.09.2015 do 15.09.2015r.
 
22.06.2015r. - ZAPROSZENIE
Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 czerwca o godzinie 14.00 w Oddziale Zamiejscowym w Wolicy Ługowej odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci, które zostały przyjęte do naszego przedszkola /w mieście i do Oddziału Zamiejscowego/ na rok szkolny 2015/2016.
W programie:
- prelekcja pt. „Jak przygotować dziecko do przedszkola”, którą poprowadzi Pani Teresa Wiktor pedagog, neurologopeda, oligofrenopedagog,
- dyskusja,
- sprawy bieżące-informacja o dniach otwartych , pobranie Umów do wypełnienia.
 
09.06.2015r. - Ogólnopolska akcja społeczna "Bezpieczne wakacje"
Całe przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2015" celem, której jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Codziennie zdarza się mnóstwo wypadków z udziałem dzieci, wielu z nich można było uniknąć. Akcja „Bezpieczne Wakacje” skierowana do najmłodszych podnosi wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, przede wszystkim uświadamia dzieciom, że nawet podczas niewinnej zabawy i wypoczynku należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
 
3.06.2015r. – Wycieczka do klasztoru
Dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp. Zapoznały się z historią klasztoru, który jest cennym zabytkiem architektury sakralnej, a został ufundowany Kapucynom w 1739r. przez Michała Potockiego, wojewodę wołyńskiego. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści O. Jerzego. Zwiedziły niektóre pomieszczenia oraz ogród klasztorny, w którym najbardziej podobało się im oczko wodne. Dzieci przekazały sadzonkę dębu do zasadzenia w ogrodzie.

01.06.2015r. - Dzień Dziecka
Życzenia z Okazji Dnia Dziecka
(…)
Życzę rzeki i piasku przy rzece
na wspaniałe, piaskowe fortece.
I poziomek w leśnych kotlinach,
drzew, na które dobrze się wspinać.
Życzę także Wam koca, nie-koca,
który sny Wam przynosi po nocach.
Taki koc spełnia wszystkie życzenia:
to się w okręt, to w wyspę przemienia...
bywa też latającym dywanem,
by się znowu stać kocem nad ranem.
I co jeszcze?
Już chyba niewiele:
śmiechu w domu
i lodów w niedzielę
i przyjaciół najlepszych na świecie
i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.
Życzę, by nie zabrakło Wam okazji do dziecięcych radości: kałużowych spacerów, błotnistych zabaw, szaleństw na łące, ogromnych baniek mydlanych, cudownych rysunków i… mnóstwa czasu spędzonego z rodzicami! Wszystkiego najlepszego!
 
29.05.2015r. – „Cyrk na scenie” 
Przedszkolaki obejrzały program w wykonaniu cyrkowców Teatru Iluzji i Sztuki Cyrkowej pt. „Cyrk na scenie” /żonglerka, ekwilibrystyka, iluzja/. Niektóre z nich brały udział w wykonywaniu „magicznych sztuczek”. Występ bardzo się dzieciom podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi zostali nagrodzeni magicy.
 
27.05.2015r. – Spotkanie z pszczelarzem
W dniu dzisiejszym gościem w naszym przedszkolu był pszczelarz P. Krzysztof Szeliga – tatuś jednego z wychowanków. Pan Szeliga w ciekawy sposób opowiedział o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ilustrowanej obrazkami „Ballady o pszczółce”. Obejrzały m. In. ramki z misternie utkanymi przesz pszczoły plastrami wosku, pyłek kwiatowy i kit pszczeli. Największe zainteresowanie wzbudziły akcesoria potrzebne pszczelarzowi do pracy przy wybieraniu miodu z ula. Wszystkie przymierzały kapelusz chroniący przed użądleniem pszczół. Każde dziecko otrzymało woskową figurkę. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu
 
22.05.2015r. – Dzień Matki
Serdecznie zapraszamy Mamusie dzieci z grup Jagódki i Wiewiórki na uroczystość z okazji Dnia Matki, która odbędzie się w dniu 26.05.2015r. o godz. 1300 w naszym przedszkolu.
 
Życzenia
Kochana Mamo– najlepsza w kosmosie,
Niech szczęście słychać będzie w Twoim głosie.
Niech się obiady same gotują, kurze ścierają, spodnie prasują.
Niech uśmiech gości zawsze na Twej twarzy.
Niech spełni się wszystko, o czym tylko marzysz.
Takie życzenia, Mamusiu miła, składa Ci – TWOJA DZIECINA.
 
16.05.2015r. - WYCIECZKA
Dnia 13 maja 2015 roku przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę autokarową. Celem naszej podróży była Wioska Indiańska znajdująca się w miejscowości o nazwie Zalasowa. Miejsce okazało się wprost wspaniałe. Podczas 3-godzinnego programu mieliśmy możliwość poznania historii Indian amerykańskich, oglądania eksponatów z przeszłości. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa. Dzieci próbowały strzelania z łuku, dmuchawki, rzucania włócznią, pokonywały indiański tor przeszkód, łowiły „ryby” i łapały „węże”. Nie mogło zabraknąć nauki indiańskiej piosenki i tradycyjnego tańca. Wszyscy szczęśliwie powróciliśmy do naszego przedszkola.
 
30.04.2015r. - Wycieczka do WIOSKI INDIAŃSKIEJ „FORT WAPITI”
Dnia 13 maja 2015r grupa Jeżyków i Wiewiórek odwiedzi Skansen kultury Indian Ameryki Pn., położony w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, na terenie czystego, obfitującego w piękne widoki Pogórza Ciężkowickiego. Przedszkolaki wejdą w krąg malowanych tipi, zobaczą przepiękne indiańskie stroje, posłuchaj niezwykłych opowieści.
Dwu i półgodzinny program obejmuje następujące gry i zabawy dla przedszkolaków:
zwiedzanie wioski z przewodnikiem – prezentacja eksponatów (XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku) wraz z opowieścią o życiu Indian,
strzelanie z łuku,
strzelanie z dmuchawki,
rzuty włócznią,
rzut na bizonie rogi,
indiański tor przeszkód,
rzutki,
wyścigi węży,
gra „poskramianie grzechotników” – NOWOŚĆ!
indiański połów ryb,
naukę indiańskiego tańca (taniec aligatora – plemię Irokezów)
naukę indiańskiej piosenki (pieśń ducha ognia)
malowanie twarzy,
indiański sklepik z pamiątkami,
Podczas zajęć dzieci zostaną podzielone na mniejsze grupki, wszystkie konkurencje odbywają się pod okiem instruktorów.
To urocze, spokojne miejsce, gdzie można odpocząć, delektując się przyrodą i piękną panoramą, pobawić się bezpiecznie w Indian, SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA!
Zbiórka w przedszkolu o godzinie 7.30. Wyjazd o 7.45
Powrót do przedszkola w godzinach 12.30 – 13.00 na obiad.
 
29.04.2015r. - Teatrzyk Zielony Melonik
Dzisiaj dzieci obejrzały spektakl pt. „Alarm, alarm…” w wykonaniu Teatru „Zielony melonik” z Jarosławia . Aktorzy w łatwo przyswajalny sposób poprzez wspólną zabawę uczyli dzieci właściwych zachowań. Scenariusz bajki opierał się na klasyce polskiej literatury dla najmłodszych np. „Pali się" Jana Brzechwy czy też „Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego. Bogaty aranż muzyczny i konkursy znacznie uatrakcyjniły przedstawienie, przekształcając je ze spektaklu w atrakcyjną i mądrą zabawę.
 
22.04.2015r. - Spotkanie z muzyką czyli znane tematy muzyczne z bajek 
Kolejne już spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej nosiło tytuł Zagadki muzyczne dla dzieci - znane tematy muzyczne z bajek. Jak zwykle artyści zaprosili dzieci do wspólnego muzykowania oraz zapoznali z nazwami i sposobem grania na nowych instrumentach.
 
20.04.2015r. - MIĘDZYNARODOWE DNI LASU 20-25 KWIETNIA
20 kwietnia 2015 r. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej przystąpiły do realizacji „mini” projektu edukacyjnego pt. "Mały przyrodnik". W tym dniu odbyło się spotkanie z Panem Ł. Nowakiem - Leśniczym Nadleśnictwa Głogów Małopolski, który przybliżył dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Tego dnia zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Bajkowy las”. Dzieci, które wykonały prace otrzymały z rąk Pana leśniczego pamiątkowe dyplomy i medale. Na koniec spotkania nasz gość przekazał na ręce wychowawczyń pamiątkowe foldery i sadzonki sosny. Po wizycie przedszkolaki zaciekawione tematyką lasu, zgłębiały wiedzę związaną z przyrodą m. in. oglądały i nazywały drzewa oraz zwierzęta mieszkające w lesie.
 
 
17.04.2015r. - INFORMACJA
14 kwietnia 2015 r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, kwalifikującej dzieci do Publicznego Przedszkola Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej na rok 2015/2016. 
Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych są do wglądu w placówce.
 
09.04.2015r. - OGŁOSZENIE
Informujemy, że dyżur wakacyjny dla dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 uczęszczają do przedszkoli na terenie Gminy Sędziszów Młp.będzie organizowany w następujących terminach:
01.07.2015r. – 10.07.2015r. – Publiczne Przedszkole w Górze Ropczyckiej
13.07.2015r. – 24.07.2015r. – Publiczne Przedszkole Nr 2 im. Janusza Korczaka w Sędziszowie Małopolskim
27.07.2015r. – 07.08.2015r. – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej
10.08.2015r. – 21.08.2015r. – Publiczne Przedszkole w Wolicy Piaskowej
Informacje o zapisach na dyżur wakacyjny podamy w najbliższym czasie.
 
 
02.04.2015r. - Życzenia
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzą pracownicy przedszkola.
 
 
25.03.2015r. - Spotkanie z muzyką czyli przyśpiewki weselne, urodzinowe.
Kolejne już spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej nosiło tytuł Muzyka okolicznościowa, cz. IV: Przyśpiewki weselne, urodzinowe...
Przedszkolaki słuchając utworów okolicznościowych żywiołowo reagowały na dźwięki muzyki. Zapoznały się też z nowym instrumentem - cymbałami. Jak zwykle była też okazja aby spróbować swoich sił w grze na tym instrumencie.
 
 
20.03.2015r. - WYNIKI PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTCZNEGO pt. „Wiosna ach to ty! ”
W dniu 16.03.2015 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w głosowaniu i wybrały zwycięskie prace w przedszkolnym konkursie plastycznym „Wiosna ach to ty!”. Każdy z obecnych w tym dniu przedszkolaków oddał 2 głosy. Pierwszy głos przyznany został w kategorii wiekowej 3-4latki, drugi w kategorii 5-6latki. Po zakończeniu głosowania wspólnie z dziećmi ,zarówno w jednym jak i drugim oddziale, przeliczyliśmy zebrane głosy.
Jest nam bardzo miło, że tak wielu przedszkolaków wzięło udział w naszym konkursie. Łącznie złożono 14 prac. Wszystkie prace były bardzo piękne, a ich autorom gratulujemy talentu i pomysłowości wykonania.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz „pisankę wielkanocną”. Zwycięzcom dodatkowo wręczyliśmy nagrody rzeczowe w postaci książek.
A oto wyniki głosowania:
Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Młp.:
I miejsce w kategorii wiekowej 3-4lata zajęła: Kasia S. z grupy „Jagódki”
I miejsce w kategorii wiekowej 5-6lat zajęła: Sara z grupy „Jeżyki”
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 
24.03.2015r. - Plac zabaw może powstać w naszym mieście!!! na osiedlu mieszkaniowym na tzw. trójkącie.
Wystarczy tylko :
Wejść na stronę internetową www.nivea.pl/podworko
Zarejestrować się i zalogować
Znaleźć Sędziszów Małopolski w zakładce „Lokalizacja”
Głosować codziennie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2015r na Sędziszowską lokalizację
Zachęcić do głosowania rodzinę, przyjaciół i znajomych
W głosowaniu może wziąć udział każdy internauta
Nasza gmina przystąpiła do konkursu „ Podwórko Nivea” ogłoszonego przez firmę NIVEA, w którym dla zwycięzców organizator ufunduje nagrody w postaci 40 placów zabaw. Dołóżmy wszelkich starań, aby wygrać kolejny plac zabaw w I turze głosowania i w ten sposób pozyskać miejsce do aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami .
 
 
 
23.03.2015 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „ZJADAM WITAMINKI TAKŻE Z TEJ, ULUBIONEJ JARZYNKI”
W odpowiedzi na konkurs ogłoszony na stronie bliżej przedszkola wpłynęło 51 prac z terenu całej Polski. Między innymi z Kołobrzegu, Koszalina, Wrocławia, Gdyni, Kielc, Sosnowca, Lublina, Piły i Krakowa.
I miejsce - Lilianna Szpakiewicz, op. Beata Wielińska, Przedszkole „Kamyczek”- KOSZALIN
II miejsce - Jakub Ambroszczyk, op. M. Maziarek i B. Jandura, Samorządowe Przedszkole Nr83 – KRAKÓW
III miejsce – Julia Tunkel, op. Katarzyna Jenek, Przedszkole „Przyjaciół książki” – SIERAKÓW
Okazało się, że najczęściej przedstawianą jarzynką jest marchewka.
Laureatom serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania za udział w naszym konkursie!
Dypyomy i nagrody wyślemy pocztą.
 
 
20.03.2015r. - I PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH
Laureatami tegorocznych rozgrywek zostali :
- z grupy „Wiewiórek” – Ola, Michał i Tomek,
- z grupy „Jeżyków” – Antoś, Mikołaj i Kacper.
Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a samą imprezę uważamy za udaną i godną kontynuowania w kolejnych edycjach.
 
17.03.2015r. – Dzień Morza.
W dniu dzisiejszym obchodzony jest Światowy Dzień Morza. Przedszkolaki przyszły w ubrankach koloru niebieskiego, granatowego i białego. Oglądając różne książeczki wskazywały obrazki, które kojarzyły im się z morzem. Dzieci wszystkich grup zebrane w sali „Jeżyków” poznały różne ciekawostki związane z morzem i poszerzyły swoje wiadomości na temat jego znaczenia, słuchały szumu morza z nagrania, oglądały muszelki, dowiedziały się, jak powstał bursztyn. Wysłuchały również legendy pt. „Jurata – królowa Bałtyku”. Na zajęciach plastycznych malowały niebieską farbką morskie fale, a dzieci starsze techniką wydzieranką wykonały grupową pracę na temat „Nasze morze”. Wszystkie przedszkolaki chętnie włączały się w zabawy ruchowe : „Sztorm na morzy”, „Na pokład”, „Na plaży”, „Uciekajcie od fal”. W zabawach przy muzyce wykorzystały paski niebieskiej i białej bibuły. Zainteresowanie wzbudziła również zabawa w „robienie fal” /w misce z wodą, z własnego ciała itp./. „Dzień Morza” w przedszkolu bardzo się dzieciom podobał.
 
12.03.2015r. - SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W SĘDZISZOWIE MŁP.
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy „Jeżyki” na spotkanie z nauczycielami klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sędziszowie Młp., które odbędzie się 16.03.2015 o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu.

04.03.2015r. - KOMUNIKAT
W związku z licznym błędami w wpłatach za przedszkole dokonywanych przez rodziców, od 01 marca odpłatność za przedszkole zbierana będzie przez intendentkę
w wyznaczone dni - do 15 każdego miesiąca.
Wpłaty będą przyjmowane w godz. 6 45 – 730 w budynku przedszkola, a od godz. 7 30 – 1200 w budynku MGOPS w Sędziszowie Młp pok. 26
WPŁATY ZA MIESIĄC MARZEC - 11 i 13 MARCA
 
03.03.2015r. - PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH
Gry edukacyjne to świetne narzędzie wspierające rozwój czynności intelektualnych w zakresie edukacji matematycznej, poznawania siebie i swego otoczenia, kształtujące rozwój aktywności poznawczych, gotowości do nauki czytania i pisania oraz umiejętności społecznych dzieci.
Podczas gry przedszkolaki pogłębiają wiedzę z różnych dziedzin, poszerzają zakres umiejętności, utrwalają i doskonalą swoje kompetencje.
W dniach od 9 do 13 marca w Publicznym Przedszkolu Nr1 odbędą się finały Przedszkolnych Mistrzostw w Grach Edukacyjnych w kategoriach wiekowych 4- 6 lat.
W bieżącym roku zostaną wyłonieni mistrzowie w następujących, pięciu konkurencjach: „Figuraki”, „Patyczaki”, „Zagadki Smoka Obiboka”, „Skojarzenia”, „Domino”.
Przedszkolaki będą mieć możliwość wzięcia udziału w zdrowej, sportowej rywalizacji, odczucia satysfakcji z własnego zwycięstwa lub sukcesu rówieśnika. W imprezie weźmie udział 15 wychowanków. Wszyscy oprócz dopingu, gromkich braw i gratulacji otrzymają Medale Przedszkolaka Bystrzaka, pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty.
 
01.03.2015r. - Rekrutacja
Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej informuje, że od 02.03.2015 r. - 31.03.2015 r. w przedszkolu będą trwać zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016. Predszkole dysponuje 30 wolnymi miejscami.
Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można pobrać w placówce oraz ze strony internetowej przedszkola w zakładce dla rodziców - dokumenty do pobrania. Poniżej do pobrania:
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola: WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA
Terminarz rekrutacji: TERMINARZ
Poradnik dla rodzica: PORADNIK DLA RODZICA
 
 
25.02.2015r. - Audycja muzyczna
W środę przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Muzyka okolicznościowa- muzyka wojskowa- pieśni patriotyczne”. Audycja rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Roty". Przedszkolaki przypomniały sobie podstawowe symbole narodowe Polski, a także pieśni patriotyczne np. " Białe róże", " Przybyli ułani pod okienko", " Wojenko, wojenko".
 
23.02.2015r. – Cyrkowy magiczny świat
Dziś nasze przedszkole odwiedzili artyści cyrku KASKADA z Opola. Dobrą zabawę zagwarantowali nam klaun Czesiek i artystka cyrkowa Natalia. Jak na prawdziwy cyrk przystało nie zabrakło pokazów iluzjonistycznych, żonglerki piłkami, maczugami oraz występów dzieci z naszego przedszkola. Nie zabrakło prawdziwych zwierząt: magicznego królika i psa dalmatyńczyka. Dzieci z ogromnym entuzjazmem przyjęły występy cyrkowców. Z zapartym tchem śledziły każdy ruch artystów, nagradzając występy gromkimi brawami.
 
20.02.2015r. - Cyrk Kaskada
 
W przedszkolu 23.02.2015r. o godznie 12.00 wystąpi cyrk Kaskada. Koszt biletu od jednego dziecka 5 zł.

18.02.2015r. - OGŁOSZENIE
 
Na podstawie Zarządzenia Nr 1R/15 Dyrektora Publicznego Przedszkola Nr1 w Sędziszowie Młp. z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej z dnia 29 stycznia 2015r. w sprawie: określenia terminów postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, terminów składania dokumentów oraz kryteriów ustalonych przez Radę Miejską w Sędziszowie Młp. (Uchwała Nr IV/19/15)
 
W dniach od 19.02.2015r. do 27.02.2015r. Rodzice składają Deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym2015/16. Druk do pobrania u wychowawcy.
 
09.02.2015r. – Bal karnawałowy
W poniedziałkowe popołudnie przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w balu karnawałowym. W odświętnie udekorowanej sali, w kolorowych i ciekawych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Zabawa przebiegała we wspaniałej i radosnej atmosferze. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele przeżyć i miłych wrażeń, z wielką niecierpliwością więc - oczekujemy kolejnego.
 
29.01.2015r. - Audycja muczyczna z Filharominą
We wtorek 28 stycznia już po raz kolejny gościliśmy muzyków Podkarpackiej Filharmonii na lekcji muzycznej "Muzyka okolicznościowa, cz. II: Karnawałowe tradycje". Tym razem dzieci poznały następne instrumenty muzyczne jakimi były: mały bębenek zwany werblem, keybord, klarnet i saksofon. Słuchały różnych utworów karnawałowych pochodzących z różnych państw: samby, polki czeskiej, kankana, fragmentów pochodzących z znanych filmów.
 
29.01.2015r. - Dzień Babci i Dziadka
Za oknem zima i mróz, ale w przedszkolu ciepło i serdecznie - na nasze zaproszenie odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie. Wnieśli ze sobą tyle uśmiechu, dobrego słowa i serdeczności, że starczy na całą zimę :) Dziękujemy raz jeszcze za wspólnie spędzony czas!
 
18.01.2015r. – Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
Kochana Babciu! Kochany Dziadziu!
Zdrowia, szczęścia i słodyczy, tego chcą Wam dzisiaj wnuki życzyć.
W poniedziałki pomyślności, a we wtorki kosz radości.
W środy, w czwartki, precz zmartwienia. Niech i w piątki strapień nie ma.
Na soboty i niedziele życzymy odpoczynku wiele.
Niech Wam życie płynie miło i żeby trosk tysiąc ubyło. 
Twój wnuczek, Twoja wnuczka.
 
14.01.2015r. - Już wkrótce „Bal Przebierańców”!
 
Świetna zabawa, konkursy tańców!
Niech się każdy śmiesznie przebiera.
Może za żabkę albo za pszczołę.
Przebrać się można także za kotka,
miło by było księżniczkę spotkać.
Zapewne zbiorą duże oklaski,
ci, co na twarze założą maski.
Niech przyjdą skrzaty, duchy i duszki,
wiedźmy, rycerze i dobre wróżki.
Zanim znajdziecie się na tym balu,
rad wysłuchajcie tych choćby paru:
- niedozwolone są smutne minki na twarzy chłopca oraz dziewczynki.
- nie deptać palców, oszczędzać pięty, -ścian nie podpierać i nie stać z boku w ten dzień wesoły Nowego Roku.
Bal odbędzie się 2 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr2 w Sędziszowie Młp.
w godz. od 14.00 do 17.00
 
14.01.2015r. - HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
22 styczeń: grupa „Wiewiórki”- godz. 10.00
27 styczeń: grupa „Jagódki ” - godz. 9.00
grupa „Jeżyki” - godz.10.30
 
 
09.01.2015r. - ORSZAK TRZECH KRÓLI
We wtorek 6 stycznia 2015 r. po raz pierwszy Sędziszów Małopolski znalazł się wśród licznych miast w Polsce i na świecie, które zorganizowały przemarsz Orszaku Trzech Króli. Wszyscy zebrani wyruszyli z kościoła farnego po mszy św. o godz. 10:30. Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi towarzyszył orszak dzieci oraz wierni. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się z strojach koloru niebieskiego. Uczestnicy Orszaku w kościele Miłosierdzia Bożego pokłonili się Dzieciątku Jezus oraz uczestniczyli w koncercie kolęd.
 
 
12.12.2014r. – Zaproszenie do udziału w ORSZAKU TRZECH KRÓLI
Gorąco zachęcamy do włączenia się dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzinami w Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 06.01.2015r. w Sędziszowie Małopolskim.
A oto szczegóły:
Rozpoczęcie godz 10:30 Msza Św. w Parafii NNMP zakończona prośbą o włączenie się w Orszak i przejściem do Kościoła Miłosierdzia Bożego. Równocześnie z zakończeniem Mszy Św. rusza PIERWSZY KRÓL od strony Klasztoru, razem z Nim Bracia Kapucyni i dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Przedszkola Nr 1 ubrane na niebiesko i dzieci ze Szkoły i Przedszkola w Zagorzycach ubrane na kolor żółty.
Jednocześnie od strony Wolicy Piaskowej (przejazd kolejowy, sklep Żelazny) idzie DRUGI KRÓL a wraz z nim grupa dzieci Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wolicy Piaskowej ubranych na zielono. Królowie schodzą się pod Kościołem, witają, oznajmiają, że idą do Dzieciątka Jezus i zapraszają wszystkich aby poszli z nimi. Idą. Śpiewamy kolędę.
Od Urzędu Miasta widać już TRZECIEGO KRÓLA a z nim dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Przedszkola Nr 2 ubrane na cz
Przy Remizie Strażackiej (MGOPS) ukazuje się WALKA DOBRA ZE ZŁEM (Gimnazjum) chłopcy jako diabły, dziewczynki-aniołki ścierają się między sobą. Królowie godzą ich i zapraszają do wspólnej wędrówki. Śpiewamy kolędę.
Pod Domem Kultury KARCZMA -Panie i Panowie z Kół Gospodyń, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów siedzą za suto zastawionym stołem przy głośnej muzyce. Królowie uciszają „towarzystwo” i zapraszają do orszaku. Śpiewamy kolędę. 
Podkarpacki Bank- WIĘZIENIE- uczniowie z Liceum- więźniowie i strażnicy. Bramy więzienia zostają otwarte- wszyscy się godzą i idą dalej w orszaku. Śpiewamy kolędę.
Skrzyżowanie- światła- KOLĘDNICY- uczniowie z ZSZ- włączają się do orszaku. Idziemy i śpiewamy kolędę.
Niepubliczne Przedzkole- SZKOŁA MUZYCZNA Tamtamitu (nawiązanie do Brata Benedykta Pączki (Kapucyn)- otworzył pierwszą szkołę muzyczną w Afryce) Dzieci grają na różnych, prostych instrumentach muzycznych i śpiewają kolędy.
Pod Kościołem Miłosierdzia znajduje się ostatni „przystanek” ŻYWA SZOPKA, duża drewniana, z żywymi zwierzętami, Maryją, Józefem i Dzieciątkiem a nad Szopką na wysokim maszcie Gwiazda.
Oto cel naszej wędrówki. Obok słychać pieśń „Oj Maluśki, Maluśki”. TRZEJ KRÓLOWIE SKŁADAJĄ POKŁON, wszyscy podchodzą do Szopki i z kolędą „Mędrcy Świata Monarchowie” wchodzą do Kościoła Miłosierdzia- rozpoczyna się Koncert Kolęd.
 
 
10.12.2014r. –Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie
Ponieważ święta zbliżają się bardzo wielkimi krokami, najstarsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się do fabryki bombek w Nowej Dębie. Uczestnicy wycieczki obserwowali cykl ręcznej produkcji bombek choinkowych począwszy od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie. Dzieci miały również okazję obejrzenia bombek z różnych stron świata produkowanych na specjalne zamówienia.
Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których można było wykazać się pomysłowością i kreatywnością, malując własne i niepowtarzalne bombki. Na pamiątkę pobytu w fabryce dzieci otrzymały bombki z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.
 
4.12.2014r. –Spotkanie ze Świętym Mikołajem
„Telegram- przyjeżdżam do Was czwartego grudnia – Św. Mikołaj”.
Taką wiadomość otrzymały dzieci z naszego przedszkola w poniedziałek – 1 grudnia. I Święty dotrzymał słowa. Odwiedził naszą placówkę w towarzystwie swojego pomocnika. Przedszkolaki zebrane w sali „jeżyków” powitały miłego gościa wierszem i piosenkami. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem przyszedł czas na prezenty. Wręczanie upominków uwieńczone zostało pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci podziękowały Mikołajowi za prezenty i prosiły, by nie zapomniał o nich za rok.
 
 
2.12.2014r. – Wycieczka do remizy strażackiej.
W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do remizy OSP w Sędziszowie Młp., gdzie spotkały się ze strażakami. Dowiedziały się o pracy strażaków, obejrzały ich strój oraz potrzebny do pracy sprzęt strażacki. Rozmawiając ze strażakiem zadawały mnóstwo pytań, zwłaszcza dotyczących oglądanego wozu strażackiego i jego wyposażenia. Chętne dzieci mogły posiedzieć w kabinie pojazdu i przymierzyć kask strażacki. Na zakończenie spotkania wszystkie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.
 
27.11.2014r. - Audycja muzyczna z Filharmonią
W dniu 26.11.2014 (tj. środę) odbyła się audycja Filharmonii Podkarpackiej dla naszych przedszkolaków. Tym razem tematem przewodnim była „Zabawa dźwiękami” – muzyka współczesna, efekty dźwiękowe. Głównym celem spotkań z muzykami jest przybliżenie ciekawego świata muzyki klasycznej, sakralnej, elementów folkloru oraz muzyki rozrywkowej.
 
26.11.2014r. – Światowy Dzień Pluszowego Misia 
W dniu 25.11.2014r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Misie i te całkiem malutkie, i bardzo duże, szarobure i kolorowe towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w przedszkolu. Brały również udział z właścicielami w różnych zabawach. Po zaprezentowaniu swoich misiów dzieci poznały historię pluszowego misia i wysłuchały wzbogaconych ilustracjami ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach /brunatnym, polarnym, koala, panda/. Poznały również sylwetki misiów – bohaterów literackich i filmowych. Wspólnie śpiewały piosenki : „Jadą, jadą misie” i „Misie dwa” oraz bawiły się do słów piosenek „Stary niedźwiedź” i „Pluszowe niedźwiadki”. Dużo radości dostarczyły im zabawy ruchowe z przytulankami – „gimnastyka z misiem” i dowolne pląsy przy muzyce. Przedszkolaki wykonały w tym dniu pracę plastyczną różnymi technikami pt. „Portret misia” . Na zakończenie obchodów dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi ulubieńcami.
 
 
20.11.2014r. - Dzień Praw Dziecka
20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać. 20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów–Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w przedszkolną tradycję. Mamy nadzieję, że od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.
 
14.11.2014r. – Zaproszenie na zebranie. 
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 18 listopada /tj. wtorek/ o godzinie 1600 w naszym przedszkolu. Podczas spotkania omówione zostaną sprawy związane z organizacja Mikołaja, Dnia Babci i Dziadka oraz sprawy bieżące.
 
5.11.2014r. – Pasowanie na Przedszkolaka
 
W dniu 4 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni Rodzice dzieci, które w br. szkolnym pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Nowoprzyjęte dzieci do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu. Dla naszych przedszkolaków był to bardzo trudny okres adaptacji w nowym środowisku. Łzy podczas porannego rozstania z rodzicami i dziesiątki razy zadawane pytania – „kiedy przyjdzie po mnie mama?” prawie przez dwa miesiące towarzyszyły naszym milusińskim. Do grona przedszkolaków zostało przyjęte 36 nowych dzieci. Zanim oficjalnie zostały przedszkolakami zaprezentowały krótki program słowno-muzyczny i taneczny /wierszyki i piosenki połączone z improwizacją ruchową/. Za swoje artystyczne występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Potem celująco zdały egzamin na przedszkolaka rozwiązując zadania matematyczne, ruchowe i odpowiadając na pytana dotyczące najbliższego otoczenia społecznego i przyrodniczego. Po złożeniu „Przyrzeczenia” zostały pasowane przez panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem na Prawdziwego Przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.
 
 
12.11.2014r. – Święto Niepodległości
W związku z obchodzonym 11 listopada Świętem Odzyskania Niepodległości nauczycielki grup przybliżyły przedszkolakom w/w tematykę i znaczenie odzyskania niepodległości dla Polaków. Wspólnie wykonano gazetkę tematyczną, której centralnym punktem było godło i flaga Polski. Dzieci sprawnie rozpoznawały symbole narodowe wśród innych. Samodzielnie wykonały na zajęciach plastycznych flagę i orła metodą origami. Wysłuchały również „Mazurka Dąbrowskiego” z nagrania przyjmując właściwą postawę oraz recytowały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś”.
 
 
29.10.2014r. – Audycja muzyczna z Filharmonią
W środę miało miejsce niezwykłe spotkanie. W progi naszego przedszkola zawitali prawdziwi znawcy muzyki z Filharmonii podkarpackiej. Za sprawą niesfornego Czupurka nasze przedszkolaki miały okazję zapoznać się z takimi instrumentami jak: kontrabas, akordeon czy skrzypce. Ponadto w dźwiękach muzyki poważnej starały się doszukać śpiewu słowika. Lekcja muzyki bardzo podobała się wszystkim dzieciom o czym świadczyć może ogromne zainteresowanie dzieci oraz cisza panująca w sali :).
 
25.10.2014r. - Zaproszenie na Pasowanie
Dnia 04.11.2014r. /tj. wtorek/ o godzinie 1300 w naszym przedszkolu odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka.
Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Rodziców dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola.
 
24.10.2014r. - Logopedyczne badania przesiewowe
 
W dniu dzisiejszym /tj. piątek/ od godziny 8.00 w naszym przedszkolu odbyły się za zgodą rodziców logopedyczne badania przesiewowe dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Badania miały na celu sprawdzenie stanu rozwoju mowy dziecka.
 
15.10.2014r. - Logopedyczne badania przesiewowe
 
Drodzy Rodzice
Chcieliśmy poinformować, że w dniu 24.10.2014r. od godziny 8.00 odbędą się w przedszkolu logopedyczne badania przesiewowe dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Badania mają na celu sprawdzenie stanu rozwoju mowy dziecka. Natomiast ich głównym zadaniem jest ewentualne wykrycie dysfunkcji, wad, czy zaburzeń, które mogą negatywnie wpływać na kształtowanie się mowy dziecka. Badania zostaną przeprowadzone przez logopedę mgr Magdalenę Ziębę.
Rodzice zainteresowani badaniem proszeni są o wypełnienie „Zgody na przeprowadzenie badania”. Druki u wychowawców grup.
Co to są przesiewowe badanie logopedyczne?
Logopedyczne badania przesiewowe to testy, które sprawdzają umiejętności dziecka związane z możliwościami odbierania i nadawania dźwięków oraz nabywania mowy oraz badają stan rozwoju mowy dziecka. Ich zadaniem jest wykrycie ewentualnych dysfunkcji, wad lub zaburzeń, które mogą negatywnie wpływać na kształtowanie się mowy dziecka. W zależności od wieku dziecka badane są różne sfery kształtowania się mowy, a także funkcje organizmu towarzyszące prawidłowemu jej formowaniu.
Co testuje przesiewowe badanie logopedyczne?
Badanie ma charakter indywidualny – odbywa się sama na sam z dzieckiem, w oddzielnej sali, tak aby terapeuta mógł wychwycić w wymowie dziecka wszelkie nieprawidłowości. Badanie przeprowadzane jest w formie zabawy. Dziecko rozmawia z logopedą, nazywa przedmioty przedstawione na obrazkach, wskazuje odpowiednie obrazki itp. Wypowiedzi dziecka pozwalają ocenić stan artykulacji głosek oraz zdolność do wypowiadania się.
Terapeuta stara się też ocenić, czy dziecko ma problemy w zakresie odbioru i przetwarzania dźwięków. Badaniu podlega także budowa i sprawność aparatu artykulacyjnego: warg, języka, żuchwy oraz ocena czynności fizjologicznych, tj. oddychanie, gryzienie, żucie i połykanie. Po wykonaniu takiego badania możliwe jest wczesne wykrycie problemów związanych z mową, wykonanie dokładniejszych badań, ewentualne skierowanie do odpowiednich specjalistów /logopedy, laryngologa, ortodonty, audiologa/. Możliwe jest także rozpoczęcie terapii logopedycznej i szybkie skorygowanie mowy dziecka. Czasami u dzieci występują problemy, które można wyeliminować wykonując w domu polecone przez logopedę ćwiczenia.
Informacje o wynikach badań zostaną przekazane Rodzicom w późniejszym terminie.
 
14.10.2014r. – Spotkanie z policjantem
Nasze przedszkolaki spotkały się z panią policjantką, która wygłosiła pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się najmłodszych na ulicy, w domu, na podwórku, placu zabaw, czy w dużym sklepie. Szczególną uwagę zwróciła na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Takie „odblaskowe słoneczko” – zawieszkę otrzymał każdy przedszkolak. Potem dzieci rozmawiały z policjantką podając zaobserwowane przez siebie przykłady właściwych i niewłaściwych zachowań ludzi. Zadawały również mnóstwo pytań, na które nasz gość odpowiadał z wielką cierpliwością. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz prośbą, aby pani policjantka odwiedziła jeszcze nasze przedszkole.
 
10.10.2014r. – „Złota polska jesień”
Piękna, słoneczna pogoda sprzyja spacerom i zabawom w ogrodzie przedszkolnym. Nasze przedszkolaki spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu. Dzięki temu mogą obserwować, co ciekawego dzieje się w przyrodzie oraz rozwijać sprawność ruchową.
W dniu 8.10.2014r. dzieci zostały zaproszone do sadu babci jednej z naszych wychowanek. Swoje obserwacje i spostrzeżenia przedstawiły w pracach plastycznych.
Największą atrakcją były jednak zabawy z latawcami wykonanymi przez grupę Wiewiórek.
 
30.09.2014r. – Pastusiowy Rekord Guinnessa
Nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aguafresh”. Koncentruje się on na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Realizowane działania mają na celu zachęcanie ich do codziennego dbania o higienę jamy ustnej. 
W ramach tego programu nasze przedszkolaki w dniu 30 września o godz. 1200 przyłączyły się do ustanawiania rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. W czyszczeniu zębów wzięło udział 46 dzieci. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w „pastusiowe” kolory /czerwony, biały, niebieski/. Wspólnie zaśpiewały piosenkę „Szczotka, pasta, kubek…”. Kolorowały emblematy postaci z Pastusiowej Krainy.
Za włączenie się w bicie rekordu Guinnessa otrzymały certyfikat potwierdzający ich udział w tym przedsięwzięciu.
  
2.09.2014r. – Zaproszenie na zebranie.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w naszym przedszkolu w dniu 5 września /piątek/ o godzinie 1600.
 
1.09.2014r. – Rozpoczęcie roku szkolnego.
Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015.
Do naszego przedszkola uczęszcza w br. 62 dzieci. Przebywają one w trzech salach. „Jagódki” to grupa trzylatków, „Wiewiórki” – czterolatki, a „Jeżyki” to pięcio -i sześciolatki. Placówka czynna jest w godzinach od 700 do 1600. Największe zainteresowanie w pierwszym dniu budziła zarówno wśród dzieci jak i Rodziców wyremontowana łazienka.
 
 
21.08.2014r.- Zaproszenie na "Dni otwarte"
 
W dniach 27 - 28 sierpnia (środa, czwartek) w godz. od 10:00 - 11:30 odbędą się w przedszkolu "DNI OTWARTE" dla dzieci nowo przyjętych (na rok szkolny 2014/2015).
Podczas DNI OTWARTYCH dzieci będą miały okazję poznać kolegów i nauczycielki, zapoznać się z salami zabaw, wziąć udział we wspólnych zabawach. Serdecznie zapraszamy.
 
Rok szkolny 2013/2014
 
 
 
 
 
02.07.2014r.
 
 
 
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
 
Szanowni Rodzice, kochane Dzieci! drodzy Nauczyciele,
 
Minął kolejny rok szkolny. Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej pracy. Dzieci, pod troskliwą opieką wychowawców zdobywały nowe doświadczenia edukacyjne. W mijającym roku szkolnym szczególna uwagę poświęciliśmy edukacji społecznej i zdrowotnej.
 
Przedszkole to nie tylko budynek czy instytucja, to przede wszystkim ludzie, którzy w odpowiedzialny i twórczy sposób ze sobą współpracują dla realizacji najważniejszych celów. A celem przedszkola jest edukacja, wychowanie i opieka. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość Państwa – Rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. Dzięki temu, że rozumiecie, czemu służy to, co się w przedszkolu dzieje, dzięki słowom zachęty wobec własnych dzieci, a czasami i zwykłemu rodzicielskiemu dopilnowaniu, możemy mówićo sukcesie przedszkolaków. Dziękuję Rodzicom za codzienną pomoc w wypełnianiu naszej misji, którą w piękne słowa ujął R. Fulgman : „Wszystkiego co naprawdę trzeba umieć w życiu nauczyłem się w przedszkolu…"
 
Przed nami wakacje. Życzę wszystkim udanego letniego wypoczynku, gorącego słońca, ale bez poparzeń, bezpiecznych kąpieli wodnych, odespania wszystkich zaległości. Namawiam, abyście sami szukali sposobów do aktywności i tej ruchowej dla zdrowia i kondycji i tej społecznej, dzięki której będziecie zdobywać nowych przyjaciół.
 
13.06.2014r. - Nasze Przedszkolaki na lotnisku
 
W piątek dzieci z naszego przedszkola pojechały do Portu Lotniczego „Rzeszów- Jasionka”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania terminala. Dzieci miały okazję zobaczyć drogę, którą przemierza każdy pasażer- odprawa paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, dowiedziały się także co się dzieje z bagażem każdego kto leci samolotem. Pani przewodnik powiedziała jakich przedmiotów nie można zabrać na pokład samolotu. Każdy przedszkolak przeszedł także kontrolę przed wejściem na płytę lotniska. Kolejną atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Lotniskowej Straży Pożarnej, dzieci obejrzały specjalistyczne samochody strażackie, a pan ze straży opowiedział jak wygląda praca na lotnisku. Ostatnim punktem wycieczki było wyjście na taras widokowy, z którego przedszkolaki podziwiały startujące i lądujące samoloty.
 
11.06.2014r. - Informacja o dyżurach przedszkoli w czasie wakacji
 
Uprzejmie informujemy, że dla dzieci, które w roku szkolnym 2013/2014 uczęszczają do przedszkoli na terenie Gminy Sędziszów Młp., dyżury wakacyjne będą pełnić następujące placówki w określonych terminach i godzinach:
 
1. Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Młp z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej
(budynek - Wolica Ługowa 70 )
- w okresie od 01. 07. 2014r. do 31. 07. 2014r.
( godz. pracy przedszkola: 6.30 - 16.00 ), tel. 17 74 53 438
2. Publiczne Przedszkole Nr 2 im. Janusza Korczaka w Sędziszowie Młp., Osiedle Młodych 9
- w okresie od 1. 08. 2014r. do 14. 08. 2014r.
( godz. pracy przedszkola: 6.00 - 16.00 ), tel. 17 22 16 752
 
Prosimy o zapisywanie chętnych dzieci na dyżur do 15.06.2014r. Listy znajdują się w poszczególnych przedszkolach.
 
03.06.2014r. - Ogólnopolska akcja społeczna "Bezpieczne wakacje 2014"
 
Całe przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2014" celem, której jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Codziennie zdarza się mnóstwo wypadków z udziałem dzieci, wielu z nich można było uniknąć. Akcja „Bezpieczne Wakacje” skierowana do najmłodszych podnosi wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, przede wszystkim uświadamia dzieciom, że nawet podczas niewinnej zabawy i wypoczynku należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
 
27.05.2014r. - Dzień Mamy
 
Dzisiaj w naszym przedszkolu Wielkie Święto - Dzień Mamy. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały występy artystyczne. Grupa II przedstawiła własną interpretację znanych bajek takich jak: „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” i „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Z kolei grupy I i III zaprezentowały przedstawienie zatytułowane „Portret mamy muzyką malowany”. Występy przedszkolaków zachwyciły wszystkie mamy, które nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim kochanym mamom własnoręcznie wykonane upominki, a zamian otrzymały mnóstwo buziaków i słów uznania. Była to piękna, pełna wzruszeń i uśmiechów uroczystość.
 
30.04.2014r.- Święto Flagi
 
2 maja w Polsce obchodzone jest Święto Flagi. Z tej okazji 30 kwietnia dzieci z naszego przedszkola i Przedszkola Nr 2 przeszły ulicami miasta z biało czerwonymi flagami. Pod sędziszowskim ratuszem Pan Burmistrz i Pani Wiceburmistrz serdecznie przywitali przedszkolaków, następnie wspólnie złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodyczami.
 
16.04.2014r. – Teatrzyk „Gdzie jest Stasio”
 
Środa była dniem niekończących się wrażeń. Do Przedszkola zawitał bowiem tak lubiany przez dzieci teatrzyk „Zielony Melonik”. Tym razem nasi milusińscy mieli okazję obejrzeć spektakl pod tytułem: „Gdzie jest Stasio?”. Razem z Pajacykiem dzieci wybrały się na poszukiwanie porwanego przez złego Piksela – Stasia. W czasie podróży mogli liczyć na pomoc lalki Toli i misia Kleofasa. Spektakl był wspaniałą okazją do zapoznania dzieci z zagrożeniami jakie pociąga za sobą nadmierne używanie telefonu, komputera czy telewizora. Najodważniejsi pomogli Pajacykowi pojmać złego Piksela, a tym samym przyczynili się do uwolnienia uwięzionego Stasia.
 
17.04.2014r. - Wyniki rekrutacji
 
W dniu 15.04.2014r. obradowała Komisja Rekrutacyjna Publicznego Przedszkola Nr 1 z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej, powołana przez Dyrektora Przedszkola w celu podjęcia decyzji o naborze dzieci do Przedszkola, na rok szkolny 2014/2015.
 
Lista dzieci przyjętych do przedszkola została wywieszona w dniu 17.04.2014r. w szatni, na tablicy ogłoszeń Publicznego Przedszkola Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim.
 
 
09.04.2014r. Dzień Zielony
 
 
 
Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zielony. W związku z tym przedszkolaki i panie przyszły ubrane tym razem na zielono. Każdy przedszkolak został odznaczony zielonym listkiem. Po pysznym śniadanku dzieci przystąpiły do pracy plastycznej. Grupa I pokolorowała wesołe, zielone żabki, przedszkolaki z grupy II wspólnie zrobiły duże drzewo- pomalowały farbką pień, następnie nakleiły zielone listki, a trawę zrobiły odbijając rączki namoczone w zielonej farbie. Każde dziecko z grupy III zrobiło swoje zielone drzewo metodą wycinanki. Później odbyły się wspólne zielone tańce, zabawy i konkursy, dzieci rozpoznawały i nazywały zielone owoce i warzywa. Przedszkolaki w tym dniu piły sok, oczywiście zielony i bardzo zdrowy. Dzień Zielony był pełen wrażeń i atrakcji.
 
 
 
08.04.2014r.- Z serii „Ciekawy zawód czyli czym zajmuje się pszczelarz”
 
 
 
Tym razem w ramach cyklu spotkań z ciekawym zawodem nasze przedszkolaki miały możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy pszczelarza. Zaproszeni goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci poznały również narzędzia jakimi posługuje się pszczelarz wykonując swoją pracę takie jak: podkurzacz, dłuto pasieczne, mogły zobaczyć i dotknąć ramkę z plastrami pszczelimi. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć kapelusz pszczelarski co sprawiło wielką frajdę. Nie zabrakło również degustacji pysznego miodu, ciasteczek oraz ciasta marchewkowego. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał kolorowankę i świeczki wykonane z wosku pszczelego. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i Pani Joli za pyszne smakołyki, czas i życzliwość i witamy w gronie Przyjaciół Przedszkola.
 
 
 
04.04.2014r. – Dzień Marchewkowy
 
 
 
Światowy Dzień Marchewki obchodzony jest 5 kwietnia. W naszym przedszkolu ten dzień świętowaliśmy w piątek 4 kwietnia. Z tej okazji przedszkolaki oraz wszystkie panie przyszły ubrane na pomarańczowo. Dzień ten był wyjątkowy, zdrowy i witaminowy. Wszystkie działania tematyczne związane były z marchewką, odbyły się konkursy i zabawy. Przedszkolaki odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych jarzyn. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Wszystkie dzieci piły w tym dniu sok marchewkowy chrupały surową marchewkę.
 
 
 
 
 
01.04.2014r. – Dary dla schroniska „Kundelek” w Rzeszowie przekazane
 
 
 
Przez cały marzec w naszym przedszkolu zbierane były dary dla schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Akcja ta zorganizowana została w ramach realizacji programu ekologiczno-przyrodniczego pt. „Mali odkrywcy”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i przedszkolakom za przekazane dary. Pamiętajmy, że takie działania kształtują u dzieci postawę poszanowania i wrażliwości na potrzeby zwierząt.
 
25.03.2014r. – Audycja muzyczna „Czy taniec może istnieć bez muzyki?”
 
Spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej, podczas którego przedszkolaki podjęły próbę tańca bez muzyki i dowiedziały się czy taniec może istnieć bez muzyki.
 
24.03.2014r. – Przedszkolny Kiermasz Wielkanocny
w Oddziale Zamiejscowym w Wolicy Ługowej
 
Dziś w Oddziale Zamiejscowym w Wolicy Ługowej rozpoczął się kiermasz przedświąteczny. W ofercie znajdują się własnoręcznie przygotowane kartki, pisanki, koszyczki i wiele innych artykułów ozdobnych. Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz wszystkie osoby zainteresowane rękodziełami, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kiermasz potrwa do wyczerpania zapasów.
 
21.03.2014r. - Pierwszy Dzień Wiosny
 
 
 
W piątek 21.03.2014r., czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przedszkolaki pożegnały Panią Zimę. Z tej okazji odbył sie uroczysty przemarsz ulicą 3 Maja w kierunku Szkoły Podstawowej Nr2. Nie był to koniec atrakcji w tym dniu, ponieważ w szkole przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy III pt. „Witaj wiosno”. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne, w wiosennych nastrojach wróciły do przedszkola.
 
 
 
20.03.2014r. - Teatrzyk „Wielka heca”
 
 
 
Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Wielka heca” w wykonaniu aktorów teatru „Zielony Melonik”. Dzieci razem z głównym bohaterem Piotrusiem udały się w podróż po różnych kontynentach. Cała historia przeplatana była piosenkami zabawami dla dzieci oraz barwnym postaciami.
 
 
 
19.03.2014r. – Prelekcja pt. „Jak należy segregować śmieci”
 
W środę nasze przedszkolaki gościły panią z firmy „Dezako" z Dębicy. Przedszkolaki wzięły udział w prelekcji, dzięki której poznały tematykę związaną z segregacją odpadów. Dowiedziały się co to są odpady oraz jak trzeba je prawidłowo segregować, poznały także kolory pojemników przeznaczonych do segregacji. Na konkretnych przykładach zobaczyły, które przedmioty można poddać recyklingowi. Aby utrwalić zdobytą wiedzę każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę.
 
 
 
03.03.2014r.
 
Szanowni Państwo, Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
 
Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli Gminy Sędziszów Młp. rozpocznie się 4 marca 2014 r., a zakończy 31 marca 2014r.
 
Dzieci, których rodzice decydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na tych samych zasadach, jak kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy. Zainteresowani składają wypełniony formularz „Wniosku o przyjęcie...”
w wybranych placówkach. Jeśli liczba złożonych Wniosków będzie równa ilości miejsc, którymi dysponuje przedszkole, w pierwszej kolejności zostaną przyjęte wszystkie dzieci, zamieszkałe na terenie naszej Gminy. W przypadku, kiedy liczba złożonych wniosków będzie mniejsza niż liczba miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie uzupełniające - zapisy do wyczerpania wolnych miejsc. W sytuacji, kiedy liczba złożonych Wniosków przekroczy liczbę miejsc, jakimi dysonuje placówka, o przyjęciu dziecka do przedszkola zdecyduje komisja rekrutacyjna, powołana przez dyrektora przedszkola. Rodzicom przysługuje prawo odwołania się od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
 
Formularz Wniosku będzie dostępny na stronie www.przedszkole-jedynka.pl lub w przedszkolu, od 4 do 31 marca 2014r.
 
W każdym publicznym przedszkolu Gminy obowiązują takie same terminy wypełniania i składania dokumentów, formularze dokumentów oraz kryteria, wraz z odpowiadającą im wartością punktową.
 
Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolach nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci, kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola.
 
Szczegółowa procedura postępowania rekrutacyjnego będzie wywieszona w przedszkolu w dziale komunikaty, gdzie opisane zostały ogólne zasady, terminy oraz kryteria, brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym. Informacje dostępne będą na stronie internetowej przedszkola.
 
28.02.2014r. - Spotkanie z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim
 
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim zaprasza: rodziców dzieci zapisanych do zerówki na zebranie w dniu 6 marca na godzinę 16.30, natomiast rodziców dzieci zapisanych do klasy I na godzinę 17.00.
 
25.02.2014r.- Audycja muzyczna „Posłuchajmy poezji przy muzyce”
 
Kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej, którego tematem była muzyka: w teatrach, muzeach i innych instytucjach.
 
24.02.2014r. Nawiązanie współpracy ze schroniskiem "Kundelek" w Rzeszowie
 
Drodzy Rodzice
 
W roku szkolnym 2013/2014 nasza placówka realizuje program ekologiczno-przyrodniczy pt. „Mali odkrywcy”. Ważnym dla realizacji wymienionego programu przedsięwzięciem jest nawiązanie współpracy ze schroniskiem „Kundelek” w Rzeszowie. W związku z tym chcemy prosić Państwa o pomoc. Będziemy zbierać karmy dla psów i kotów (puszki, suchy pokarm, makarony, kasza, ryż), jak również przedmioty codziennego użytku: miski, smycze, obroże, ręczniki, koce. Akcja ma na celu uwrażliwianie przedszkolaków na potrzeby zwierząt.
 
18.02.2014r. - Wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim
 
Dzieci 5 i 6-letnie z grupy II i III udały się do Szkoły Podstawowej Nr 2 na zaproszenie Pani Dyrektor