Spotkanie z Ratownikiem Medycznym.

14 czerwca nasze przedszkole odwiedził Pan Sebastian Dyło- ratownik medyczny.

Podczas tego spotkania dzieci miały okazję zobaczyć akcesoria niezbędne w pracy ratownika oraz zapoznać się z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Jednym z najciekawszych elementów spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Dzieci najpierw przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Utrwaliły także numery telefonów ratunkowych. Zajęcia zostały przeprowadzone bardzo ciekawy i profesjonalny sposób. Panu Sebastianowi udało się połączyć zabawę z przekazywaniem bardzo istotnej wiedzy.  Pamiętajmy, że jak mówił nasz gość, udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i dlatego z tą tematyką należy oswajać dzieci już od najmłodszych lat. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyliśmy ratownikowi piękne podziękowanie za przeprowadzone zajęcia.

Dziękujemy serdecznie Panu Sebastianowi Dyło za miłe spotkanie, poświęcony czas i przybliżenie specyfiki pracy ratownika medycznego.