Bo ja jestem Polak mały...

6 miesięcy temu

W dniu 30 kwietnia całe nasze przedszkole tradycyjnie wybrało się pod Ratusz w Sędziszowie Małopolskim aby świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Polak mały”. Uroczystość ta, jest doskonałą okazją do rozmów o patriotyzmie oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Z okazji tych wyjątkowych świąt majowych  grupa "Krasnali" przygotowała dla młodszych przedszkolaków  inscenizację pt. "Ważne sprawy małego Polaka", której głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3maja,  poznanie symboli narodowych ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu przedszkolaki tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski " Mazurek Dąbrowskiego".