12 dni temu

W poniedziałek 22 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym roku hasłem przewodnim ekologicznego święta jest „Planeta kontra plastik”. Szczególnie tego dnia podejmowane są wszelkie działania mające na celu wzbogaceniu wiedzy na temat życia na naszej planecie, podniesienia świadomości ekologicznej dzieci oraz zapoznanie z problemem zanieczyszczenia i ochrony środowiska przyrodniczego. W ramach obchodu Dnia Ziemi dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i zajęciach dydaktycznych związanych z tym tematem. Przedszkolaki rozmawiały na temat zanieczyszczenia środowiska oraz ich skutków dla rośli, zwierząt i ludzi. Zastanawiały się także jakie można podjąć działania, by dbać o swoją planetę, o czystość powietrza, gleby i wody, np. poprzez sadzenie drzew, pielęgnowanie roślin, oszczędzanie wody i prądu, segregowanie śmieci, ograniczania zużycia plastiku i sprzątanie swojego otoczenia.  Podsumowaniem tegorocznego obchodu Święta Dnia Ziemi w przedszkolu był „Pokaz mody ekologicznej”. Dzieci zaprezentowały przepiękne i bardzo pomysłowe propozycje strojów wykonanych z surowców wtórnych. Przedszkolaki mogły zaprezentować swoje stroje na specjalnie przygotowanym z tej okazji ekologicznym wybiegu. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie pt. „EKO- strój” zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami i dyplomami.

Serdecznie gratulujemy dzieciom, a rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów oraz propagowanie postaw proekologicznych.