Uwaga. KOMUNIKAT.

15 dni temu

Drodzy Rodzice,

W związku z otrzymanymi sygnałami dotyczącymi pojawienia się przypadku wszawicy, prosimy o codzienne sprawdzanie czystości głów swoich dzieci i ewentualne podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się ww. choroby.

Zgodnie z procedurą Postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy /dostępną na stronie przedszkola, zakładka procedury/, czystość głowy będzie dodatkowo sprawdzana przez wyznaczonego pracownika przedszkola.

Rodzice dziecka u którego wystąpi podejrzenie wszawicy, zostaną poinformowani i zobowiązani do natychmiastowego odebrania go z przedszkola. W przypadku potwierdzenia zakażenia należy podjąć wszelkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wszawicy udostępnianymi przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne np. https://www.gov.pl/web/psse-ostrowiec-swietokrzyski/wszystko-o-wszawicy