Warsztaty edukacyjne- Energia odnawialna

3 tygodnie temu

Dnia 5 kwietnia dzieci z grup „Zajączki” i „Krasnale” wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących energii odnawialnej. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat źródeł energii, dowiedziały się także jak powstaje prąd elektryczny i jak trafia do naszych domów oraz utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z prądu. Dzieci poznały odnawialne, pochodzące z przyrody oraz nieodnawialne źródła energii, a także sposoby pozyskiwania energii. Podczas warsztatów  edukacyjnych zostały zaprezentowane modele elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Przedszkolaki brały aktywny udział w przeprowadzaniu eksperymentów i doświadczeń z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Obserwowały zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej i słonecznej. Dzieci miały także możliwość obserwowania przemiany energii słonecznej w ruch wiatraka oraz sygnał dźwiękowy. Podsumowaniem bardzo ciekawych warsztatów edukacyjnych prowadzonych w formie zabawy były wyścigi samochodzików napędzanych panelami fotowoltaicznymi, które dostarczyły dzieciom wiele radości.