miesiąc temu

21 marca zgodnie z tradycją powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, a także obchodziliśmy „Dzień kolorowej skarpetki”, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki z każdej grupy włączyły się w akcję zakładając skarpetki nie do pary jako symbol tego święta.
W tym dniu wszystkie dzieci uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku. Nasze starszaki przygotowały „Marzannę” symbolizującą pożegnanie zimy,  a następnie z całym przedszkolem wyruszyły barwnym korowodem w poszukiwaniu oznak wiosny.  Ponieważ po drodze odnalazły ich niemało, nie mogło stać się inaczej. Marzanna została odesłana do zimowej krainy na rowerze, natomiast przedszkolaki korzystając ze słonecznej aury ładowały swoje energetyczne akumulatory. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna zagościła u nas na dobre.