Teatrzyk pt. "Pod lupą"

miesiąc temu

Dnia 18 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Zielony Melonik, który przybliżył dzieciom temat bakterii i wirusów. „Pod lupą” to opowieść o wędrówce zarazków. Główna bohaterka przedstawienia, ciekawa Marta chce dowiedzieć się prawdy na temat wirusów i bakterii. Z pomocą na nurtujące Martę pytania przychodzi tata, który wciela się w rolę detektywa i pomaga wyjaśnić trudne zagadnienia. W pracy detektywistycznej wykorzystywane są: szkło powiększające, lupa, mikroskop oraz światło ultrafioletowe. W końcu chora Marta z pomocą doktora Ampułki zostaje wyleczona. Poprzez teatrzyk przedszkolaki w ciekawy i zabawny sposób mogły dowiedzieć się jakie są różnice między bakteriami, a wirusami oraz jak postępować by uniknąć chorób. Teatrzyk wzbogacił wiedzę dzieci oraz sprawił im wiele radości.