Bajkowa wyprawa: "Calineczka"

rok temu

W piątek grupa Zajączków wyruszyła w kolejną baśniową podróż, poznając baśń C.H. Andersena pt. „Calineczka”. Jest to jedna z najpiękniejszych bajek tego autora. To opowieść o dążeniu do wolności i piękna, oraz o ukochaniu świata przyrody. Na podstawie baśni dzieci dowiedziały się, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie warto uszczęśliwiać nikogo na siłę. W ramach dzisiejszych zajęć dzieci wzięły udział w aktywnym słuchaniu poprzez dopasowywanie obrazków według kolejności czytanej treści, odpowiadały na zagadki dotyczące bohaterów baśni oraz kolorowały Calineczkę.