Bajkowa wyprawa: "Roszpunka"

rok temu

„Bajkowa Wyprawa” trwa. Dziś grupa „Zajączków” poznała treść baśni braci Grimm pt. „Roszpunka”. Dowiedzieliśmy się, że prawdziwa miłość potrafi wszystko przetrwać oraz, że jeśli coś ma się wydarzyć to nawet niedobrej czarodziejce nie uda się pomieszać szyków. Przedszkolaki układały historyjki obrazkowe, budowały wysokie wieże z klocków oraz stworzyły książeczkę- kolorowankę opowiadającą historię Roszpunki. W ramach dzisiejszych zajęć dzieci wykonały również pracę plastyczną, tworząc bujne fryzury dla głównej bohaterki spotkania. Stworzyliśmy także małe przedszkolne kino, oglądając bajkę o Roszpunce pt. "Zaplątani".