Uczymy przedszkolaków jak ratować życie

W poniedziałek 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny.
Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie dlatego już od najmłodszych lat warto instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały sposoby zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły numery alarmowe.
Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy.