28.10.2015r. - SPRINTEM DO MARATONU

W dniu 28 października przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Małopolskim wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie. O odpowiednie przygotowanie do maratonu zadbał doświadczony, mający za sobą wiele startów maratończyk Arkadiusz Niemiec. Dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalne obuwie wykorzystywane przez sportowców, numery startowe, prawdziwe trofea w postaci medali, a także zapoznać się z prawidłową dietą maratończyka.
Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Punktualnie o godzinie 10.00 przedszkolaki spotkały się na sędziszowskim stadionie LECHIA . Tam mali sportowcy otrzymali numery startowe, koszulki i usłyszeli gwizdek oznaczający start. Łączna liczba uczestników maratonu wyniosła 56. Każda grupa sprinterów przebiegła trasę około 100 metrów. Bieg dostarczył wielu pozytywnych emocji zarówno jego uczestnikom, jak i kibicom. Każdy „sprinter”, niezależnie od kolejności przekroczenia linii mety, otrzymał medal upamiętniający udział w maratonie.