12.10.2015r. Święto Drzewa

W dniu 12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Drzewa”. Dzieci poszerzały wiadomości dotyczące roli drzew w przyrodzie oraz ich znaczenia w życiu człowieka. Zapoznane zostały także z tematyką ochrony środowiska naturalnego. Głównym celem obchodu Święta Drzewa było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz propagowanie idei ochrony przyrody.

Podczas obchodów ww. święta dzieci uczestniczyły w zabawach i grach związanych tematycznie z przyrodą oraz rozwiązywały zagadki o zwierzętach i roślinach leśnych. Dzieci z grupy „Wiewiórek” wykonały także pracę plastyczną pt. „Drzewo przyjaźni”. Podsumowaniem obchodów Święta Drzewa było uroczyste złożenie przyrzeczenia dotyczącego ochrony przyrody.