Międzynarodowy Dzień Dziecka – to dzień ustanowiony w 1954r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ( ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945)                    i obchodzony od 1955r. w różne dni roku, w różnych krajach członkowskich ONZ.             W Polsce obchodzony jest 1 czerwca począwszy od 1952r.

W naszym przedszkolu Dzień Dziecka rozpoczął się do składania życzeń „wszystkim dzieciakom” z okazji ich święta. Po śniadaniu przedszkolaki wybrały się na halę sportową do Gimnazjum w Sędziszowie Młp. gdzie obejrzały pokaz podnoszenia ciężarów               w wykonaniu zawodników Klubu Lechia w Sędziszowie Młp. Miały okazję porozmawiać ze sportowcami i pozowały do wspólnego z nimi zdjęcia. W drodze powrotnej odwiedziły lodziarnię, gdzie każde dziecko samodzielnie zakupiło loda o ulubionym smaku. Pozostała część dnia wypełniona była radosną zabawą o charakterze sportowym               i pląsami przy muzyce. Z okazji swojego święta dzieci obdarowane zostały słodkimi           i zdrowymi niespodziankami.