ŚWIĘTO KOSMOSU

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kosmosu, które przypada na        21 maja. Światowy Dzień Kosmosu ustanowiony został z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego celem jest upamiętnienie wydarzeń związanych z odkryciem przestrzeni kosmicznej oraz zachęcenie do poznawania i zgłębiania tajemnic kosmosu. Podczas tego święta dzieci wzbogacały swoją wiedzę dotyczącą przestrzeni kosmicznej, wspólnie uczestniczyły w zabawach ruchowo-naśladowczych „Start rakiety”, „Tańczące promienie” oraz w zabawie dydaktycznej „Krążące planety”. Słuchały także ciekawostek dotyczących przestrzeni kosmicznej, brały również udział w improwizacji ruchowej do piosenki „Leć rakieto”.