Wycieczka do piekarni

4 miesiące temu

Dnia 6 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Sędziszowie Małopolskim. Przedszkolaki obserwowały kolejne etapy wytwarzania pieczywa od momentu przesiania mąki, poprzez wyrabianie ciasta, formowanie chleba i bułek oraz posypywania ziarnami, wyrastania cista w specjalnych komorach i jego wypiek w specjalnych, ogromnych piecach. Dzieci miały także możliwość oglądnięcia magazynu z różnego rodzaju mąkami wykorzystywanymi do produkcji pieczywa. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały poszczególne czynności wykonywane przez piekarzy. Wycieczka zakończyła się degustacją pysznych, świeżo upieczonych  bułeczek otrzymanych z piekarni.