Wycieczka

5 miesięcy temu

16 maja dzieci z grup: „Krasnali” i „Zajączków” wzięły udział w wycieczce autokarowej do „Zagrody Szmer” w Godowej. Celem wycieczki była wspólna zabawa, poszerzanie wiedzy o otaczającej nas przyrodzie oraz nabywanie nowych umiejętności. W czasie pobytu w Zagrodzie dzieci spędziły czas w wiejskim klimacie. Poznały  różne zwierzęta gospodarskie zamieszkujące zagrodę, uczestniczyły w pracach farmera ( karmienie zwierząt) oraz poznały budowę ula i zasady hodowli pszczół. Wzięły udział w wiosennych warsztatach ogrodniczych sadząc pomidorki, które mogły wziąć ze sobą do domu. Jedną z wielu atrakcji była przejażdżka bryczką, podczas której mogły obserwować piękno tamtejszej przyrody. Kolejną niespodzianką dla dzieci było ozdabianie wełną drewnianych owieczek. Największą atrakcją dla dzieci był także plac zabaw wyposażonym w zabawki drewniane z dawnych czasów. Przedszkolaki z wielką radością łowiły drewniane rybki z bali z wodą, uczyły się dojenia sztucznej krowy, rzucały kaloszem do celu, chodziły na drewnianych szczudłach oraz bawiły się w kuchni błotnej. Dzieci bardzo chętnie brały także udział w konkurencjach zręcznościowych takich jak przeciąganie liny oraz przenoszenia worków z sianem i słomą na wóz.
Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.