Quiz przyrodniczo - ekologiczny

Dnia 27 kwietnia w grupie „Wiewiórek” został zorganizowany quiz wiedzy przyrodniczo- ekologiczny pt. „Przyjaciele przyrody”. Celem quizu było rozwijanie zainteresowania dzieci środowiskiem przyrodniczym, wzbogacanie wiedzy o przyrodzie i ekologii oraz kształtowanie postawy proekologicznej. W konkursie przyrodniczym wzięły udział trzy drużyny /w składzie po 4 osoby/, które uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach sprawdzających wiedzę przyrodniczą oraz sprawność fizyczną uczestników quizu. Każda    z drużyn w drodze losowania odpowiadała na zestaw pytań o tematyce przyrodniczej oraz uczestniczyła w zabawach i konkurencjach tj.: segregowanie śmieci, układanie puzzli o tematyce przyrodniczej, zabawa „Czarodziejski worek”, „Zawody sprawnościowe”.         Za każdą prawidłową odpowiedź lub dobrze wykonaną konkurencję drużyna otrzymywała punkt w postaci zielonego listka. Zawodnikom konkursu z wielką radością kibicowali koledzy i koleżanki z grupy „Wiewiórek” oraz „Jagódek”. Uczestnicy quizu przyrodniczo – ekologicznego otrzymali odznaki „Przyjaciela przyrody” i drobne upominki, a wszystkie dzieci obiecały szanować i chronić przyrodę.