Światowy Dzień Ziemi

Wczesnym rankiem, zaraz po śniadaniu dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły obchody Światowego Dnia Ziemi, który co roku obchodzony jest 22 kwietnia. W tym celu wszystkie przedszkolaki zebrały się wspólnie, aby porozmawiać i pomyśleć o planecie, na której żyjemy, o którą musimy dbać, by stawała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Dzieci słuchały wierszy o tematyce ekologicznej, bawiły się przy piosence „Ziemia – zielona wyspa”, rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Następnie odbyła się dyskusja – „burza mózgów” na temat zanieczyszczeń środowiska przyrodniczego przez człowieka. Po dyskusji przeszliśmy z teorii do czynów, dzieci otrzymały rękawiczki ochronne i wraz z paniami wyszły w pobliże przedszkola sprzątać swoje najbliższe otoczenie. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną na temat „Przyroda i my”. Zakończeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie obietnicy przez dzieci, że będą dbać    o naszą planetę – Ziemię.