WYCIECZKA DO KRAINY LEGO

Dnia 19 kwietnia dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Przedszkolaki obejrzały tam największą w Polsce wystawę z klocków LEGO, zwiedziły konstrukcje zbudowane z milionów klocków lego o niespotykanej formie i wielkości, między innymi : największy samolot z klocków /11 metrów długości, 3 metry wysokości/, najwyższego znanego człowieka w historii Roberta Wadlowa mierzącego 272 centymetry /w skali 1:1/, sceny znane z filmów i bajek, roboty, budowle przedstawiające architekturę historyczną i współczesną oraz setki innych eksponatów. Dzieci bawiły się w Funk Parku, czyli strefie zabaw klockami lego, mogły tam budować, malować i pisać, oczywiście klockami lego, a przez to rozbudzać swoją wyobraźnię i pomysłowość. Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny o świecie nauki i wiedzy pokazanej przez pryzmat klocków lego.  Wycieczka dostarczyła dzieciom dużo radości.