Bajkowa wyprawa: "Kot w butach"

rok temu

Chyba wszystkie dzieci lubią koty. Podróżując po bajkowym świecie grupa maluszków odwiedziła krainę, w której pewien kot chodził w butach i miał głowę pełną pomysłów, oczywiście mowa tu o bajce pt. „Kot w butach”. Po wysłuchaniu treści opowiadania dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na jej temat. „Kot w butach” to opowiadanie o sprycie, który potrafi odmienić zły los, oraz o przyjaźni, która potrafi „przenosić góry”. Zajączki odkryły, że nie warto zniechęcać się niepowodzeniami tylko brać sprawy w swoje ręce i nigdy się nie poddawać. W trakcie zajęć przedszkolaki układały kota z figur geometrycznych, szukały butów do pary oraz zagrały w grę karmiąc głodnego kotka myszkami zgodnie z wyrzuconą na kostce ilością oczek.