Bajkowa wyprawa: "Jaś i magiczna fasola"

rok temu

Podróżując po świecie baśni i bajek maluchy zatrzymały się w pewnej ubogiej miejscowości, by poznać tam Jasia. Chłopca, który zasadził magiczną fasolę, po której wspiął się do samego nieba. Bohaterowi nie brakowało odwagi, przeżył „na górze” wiele przygód. „Jaś i zaczarowana fasola” jest to kolejna bajka z literatury klasycznej, która pokazuje, że dobro zawsze wygra ze złem, że nieuczciwie zdobyte rzeczy zostaną odebrane a także, że niegodziwe czyny mają swoje konsekwencje.  W ramach bajkowych zajęć Zajączki tworzyły układanki z fasoli, wykonały pracę plastyczną, aktywnie słuchały bajki układając obrazki na podstawie czytanej treści oraz utworzyły grupową hodowlę fasoli.