Bajkowa wyprawa: "O rybaku i złotej rybce"

rok temu

W ramach projektu „Bajkowa Wyprawa” do naszej najmłodszej grupy „Zajączków” przypłynął Pan Rybak, by opowiedzieć dzieciom bajkę braci Grimm „O rybaku i złotej rybce”. Rybak przypłynął do dzieci swoją łodzią, podróż była długa i męcząca, a w porcie rybackim czekało na niego mnóstwo pracy, więc nie mógł zostać w naszym przedszkolu zbyt długo… Dzieci chętnie przyjęły gościa i poznały treść bajki z wielkim zainteresowaniem. Wspólnie z rybakiem przedszkolaki szukały morału tej opowieści, a mianowicie: by cieszyć się tym co się ma i nie marudzić za wiele, być wdzięcznym z tego co już jest w naszym życiu, bo można to stracić. Dzieci zastanawiały się za co są wdzięczne: za zdrowie, rodzinę, koleżanki i kolegów w przedszkolu, za ulubionego pieska…. powodów wciąż przybywało ;) . Zajączki chętnie odpowiadały na morskie zagadki, łowiły z rybakiem zwierzątka morskie na wędkę oraz liczyły rybki w stawach. Na koniec spotkania maluchy namalowały piękne złote rybki, zastanawiając się nad życzeniem jakie mogłaby dla nich spełnić.