Światowy Dzień Wody

22 marca to Światowy Dzień Wody. Nasze przedszkolaki również włączyły się w obchody tego dnia. Dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Głównym celem zajęć i zabaw było uświadomienie znaczenia wody w życiu codziennym oraz dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać. Dzieci dowiedziały się, gdzie i w jakiej postaci na naszej planecie znajduje się woda, ile z tego jest wody słodkiej, z której korzystają ludzie, zwierzęta i rośliny.            W zabawie „Co to za dźwięki?” rozpoznawały różne odgłosy wody. Zastanawiały się, co znaczy powiedzenie „Każda kropla wody to skarb”. Tańczyły przy muzyce zamieniając się w kropelki deszczu, płynącą rzekę, topniejący lód itp. Zajęcia zakończyły się postanowieniem, że wszystkie przedszkolaki będą oszczędzać wodę i dbać o jej czystość w przyrodzie.