Pierwszy dzień Wiosny

„Wyprawa do wiosennej krainy” – pod takim hasłem przebiegały dzisiaj zajęcia w naszym przedszkolu. Dzieci wszystkich grup zgromadzone w sali „Wiewiórek” zostały zaproszone do Krainy pani Wiosny wierszem B. Formy „Czarodziejska kraina”. Aby się tam znaleźć musiały wykonać różne zadania – nazywały, liczyły, pierwsze wiosenne kwiaty, ptaki powracające z ciepłych krajów, gałązki bazi, rozwiązywały zagadki umysłowe, słuchowe, wzrokowe, pantomimiczne, opisywały i rysowały suknię Pani Wiosny, śpiewały piosenki tematyczne. Z wszystkimi zadaniami poradziły sobie doskonale. Nagrodą były wspólne zabawy i tańce przy muzyce. Przedszkolaki chętnie pozowały do zdjęcia grupowego. Zajęcia utrwaliły, wzbogaciły, wiadomości dzieci na temat wiosennej przyrody, a spotkanie z kolegami z innych grup dostarczyło wiele radości i było okazją do wspólnej zabawy.      W ten sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały nową porę roku – wiosnę.