Świąteczne Pierniczki

rok temu

Pieczenie świątecznych pierniczków to już nasza przedszkolna tradycja. Również i w tym roku przedszkolaki zakasały rękawy i z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Choinki, gwiazdki, serduszka, renifery…- dzieci wykrawały ciasto w różnorodne kształty. Nasi mali cukiernicy stosowali się do zasad panujących w „kuchni”: regularne mycie rąk, obowiązkowy fartuch oraz czapka kucharska na głowie. W trakcie warsztatów pierniczkowych wiele dzieci przyznało, iż chętnie pomaga rodzicom w kuchni, stąd mają już niemałe doświadczenie kulinarne. Zaangażowanie dało przedszkolakom mnóstwo radości, a spotkanie zakończyło się degustacją wypieków. Całe przedszkole pachniało aromatycznymi przyprawami.