"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
    To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.
Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.

W tym roku dzieci z grupy "Bystrzaków" przygotowały część artystyczną i tańcem, słowem oraz piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Nie zabrakło tańca narodowego "Poloneza", a także pięknych wierszy recytowanych przez dzieci. Na przedstawienie zostali zaproszeni Rodzice dzieci z najstarszej grupy, którzy mogli podziwiać piękny występ swoich pociech. Cała społeczność przedszkolna o 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN SzkołaDoHymnu.