Serdeczna karteczka

PODSUMOWANIE PROJEKTU „Serdeczna Karteczka”

Projekt edukacyjny  „Serdeczna Karteczka”  został stworzony w oparciu o realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 oraz realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Celem głównym działań nauczycieli w tym projekcie jest kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci. Grupa Wiewiórek realizując tegoroczny program, przez cały rok przedszkolny tworzyła karteczki okolicznościowe skierowane do poszczególnych grup społecznych. I tak w popszczególnych miesiącach były to: pażdziernik - kartki dla Rolników i Sadowników  w ramach Światowego Dnia Owoców i Warzyw;  w listopadzie  - „Kolejarz, maszynista”,  w grudniu -  „Osoby samotne, starsze, bezdomne”- przebywające w ośrodkach pomocy oraz wsparcia, w styczniu -  „Ukochana Babcia, ukochany Dziadek”, w lutym – dla „ Radiowca”, w marcu – „Piekarz  i cukiernik”, w kwietniu - Lekarze Weterynarii” (pracownicy  schronisk dla zwierząt), w maju – dla „Strażaków”.

D Z I Ę K U J E M Y