Teatrzyk p.t. Nerwy do konserwy

Dziś w naszym przedszkolu gościł teatr Zielony Melonik  ze spektaklem pt. „Nerwy do konserwy”. Dzieci poznały historię małego Henia który, jak każde dziecko, toczy walkę z nudą. Gdy ta wkrada się, górę bierze złość. Psoty i niemądre pomysły skrywają się pod postacią kota Balerona starającego się zwieść Henia na manowce. Bajka opowiedziała przedszkolakom o splocie niefortunnych zdarzeń, z którymi mierzył się chłopiec a było to m.in. rozczarowanie i smutek. Szukając sposobów na nudę i gniew, z pomocą przyszła własna wyobraźnia i słuszne rady dzięki którym Henio dostrzegł zalety pozytywnych emocji.