Wycieczka

W środę 8 czerwca najstarsza grupa „Wiewiórek” wyruszyła na wycieczkę do Rzeszowa. Podróż odbyła się pociągiem, co było dla przedszkolaków niezwykłym przeżyciem, ponieważ była to ich pierwsza okazja do jazdy koleją. Wycieczka rozpoczęła się spacerem wzdłuż ulicy 3 Maja oraz znakomitymi lodami „U Myszki”. Po tak przyjemnym przystanku wycieczka ruszyła Aleją Kasztanów pod Fontanny Multimedialne. Był to dobry czas na sesję fotograficzną oraz mały odpoczynek wśród szumu wody. Dzieci zwiedziły również rynek rzeszowski w akompaniamencie muzyki granej na pianinie podczas popisu artystycznego, które akurat miało miejsce w tym czasie. Spragnione wrażeń artystycznych „Wiewiórki” pomaszerowały do Teatru Maska na spektakl pt. „Czterej muzykanci z Bremy” . Inscenizacja oparta była na baśni braci Grimm i opowiadała o czwórce przyjaciół: osiołku, piesku, kotku i kogucie wyrzuconych z gospodarstwa. Towarzysze niedoli wyruszyli w poszukiwanie schronienia. „Jednak dokąd udać się wtedy, gdy już naprawdę nie wiadomo, gdzie iść? Najlepiej tam, gdzie gra muzyka!” . Barwna opowieść o przygodach przyjaciół otoczona była przyjemną oprawą muzyczną oraz przepiękną scenerią. Gromkie brawa mówiły same za siebie- dzieciom bardzo podobał się występ. Po obejrzeniu pięknego spektaklu grupa ruszyła na pyszną pizzę. Rozmowom i śmiechom nie było końca. Po obiedzie przedszkolaki wybrały się na pociąg powrotny. Na stacji PKP w Sędziszowie Małopolskim rodzice i dziadziowie czekali już na swoje pociechy. Wycieczka była bardzo udana i dzieci z uśmiechami wróciły do swych domów. Pogoda również nam sprzyjała. To był bardzo miły dzień pełen wrażeń.