Akcja Zaśpiewajmy razem Rotę

23 maja, w 180 rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, którą Sejm RP ogłosił patronką roku 2022 nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Zaśpiewajmy razem Rotę”. Z tej okazji grupy: „Wiewiórek” i „Krasnali” wyruszyły wraz z paniami pod Ratusz Sędziszowa Małopolskiego, by uroczyście odśpiewać „Rotę”, patriotyczną pieśń autorstwa Marii Konopnickiej. By uczcić polską poetkę przedszkolaki przebrały się za postaci z bajek jej autorstwa : Janka wędrowniczka, Sierotkę Marysię, Krasnoludki, Słoneczka i Jagódki. Pani Dyrektor wystąpiła w roli samej Marii Konopnickiej. Przy pomniku 100-lecia Niepodległości zgromadzili się mieszkańcy miasta, przedstawiciele szkół i przedszkoli oraz różnych instytucji. Akcję zorganizowała wicestarosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego pani Bernadetta Frysztak. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. 22 szkoły i przedszkola z naszego powiatu odśpiewały dziś Rotę. Za udział w wydarzeniu nasze przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom. Do zobaczenia za rok!