Dzień Pszczoły

20 maja przedszkolaki obchodziły Dzień Pszczoły. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na żółto. Podjęte zostały działania edukacyjne mające na celu uświadomienie przedszkolakom pożyteczność pszczół, możliwość pomocy w ich przetrwaniu oraz przezwyciężanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Pszczółka Maja”, wykonały piękne prace plastyczne, brały udział w zabawach tematycznych, układały puzzle a także skosztowały naturalnego miodku. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozwija się pszczoła, jak powstaje miód oraz na czym polega praca pszczelarza. Był to bardzo miły dzień.