Spotkanie z piekarzem

Dnia 19 maja przedszkolaki wyruszyły na spotkanie do Piekarni GS w Sędziszowie Małopolskim. Dzieci miały okazję poznać na czym polega praca piekarza, zobaczyć piekarnię od środka oraz poznać proces powstawania pieczywa. Dzieci widziały sprzęt, jakiego używa się w piekarni, ogromny gorący piec, wielką łopatkę, którą wyciąga się bułeczki. Przedszkolaki dowiedziały się jakich składników używa się do produkcji chleba oraz bułeczek a także same mogły ugniatać ciasto. Ogromne misy na mąkę zrobiły na dzieciach nie małe wrażenie. Zapach świeżego pieczywa był znakomity i szybko pobudził apetyt. Na szczęście mieliśmy okazję skosztować świeżych bułeczek. Spotkanie w piekarni bardzo podobało się dzieciom. W podziękowaniu piekarzom przedszkolaki wręczyły książeczkę zawierającą własnoręcznie wykonane rysunki.