Spotkanie ze strażakiem

Dnia 16 maja nasze przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Sędziszowie Małopolskim. Panowie opowiedzieli nam na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki miały okazję wsiąść do wozu, przymierzyć kask oraz specjalną kurtkę strażacką, które okazały się dość ciężkie, aby chronić człowieka przed siłą ognia. Dzieci poznały sprzęt pożarniczy jakim na co dzień w swej pracy posługuje się strażak oraz lały wodą z prawdziwego węża strażackiego, a także miały okazję zobaczyć z jaką siłą dmucha pompa strażacka. Przedszkolaki zobaczyły też nosze strażackie a nawet mogły wypróbować jak skuteczne są w przenoszeniu rannych. Panowie chętnie odpowiadali na pytania dzieci. Spotkanie pełne było wrażeń i ogromnie podobało się naszym przedszkolakom. W podziękowaniu naszym strażakom dzieci wręczyły swoje rysunki.