Filharmonia "Najpiękniejsze walce świata".

Dziś po raz ostatni w tym roku przedszkolnym odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Tematem dzisiejszego spotkania były najpiękniejsze walce świata. Dzieci dowiedziały się, że walc wywodzi się z austriackiego tańca ludowego- lendlera. Muzycy zagrali dla nas piękne utwory takie jak: „Walc Barbary” oraz „Nad pięknym modrym Dunajem”. Podczas spotkania dzieci miały okazję nauczyć się kroku podstawowego walca oraz poznały słynną utalentowaną wiedeńską rodzinę, która przyczyniła się do popularności tego tańca. Przedszkolaki poznały także budowę oraz brzmienie oboju oraz klarnetu, a także dowiedziały się czym różnią się te instrumenty. Serdecznie dziękujemy muzykom za tegoroczne audycje. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.