Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.

W piątek  29. kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. Z flagami i kwiatami w rękach wzieliśmy udział w uroczystym przemarszu pod Urząd Miasta i Gminy gdzie czekał już na przedszkolaków Pan Burmistrz- Bogusław Kmieć. Wszystkie dzieci odśpiewały piosenkę "Flaga biało-czerwona", złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, po czym z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola.