Filharmonia

W słoneczny, czwartkowy poranek, 28 kwietnia, instrumentaliści z Filharmonii Podkarpackiej zabrali dzieci w muzyczną podróż po Polsce i miastach, które w swojej symbolice posiadają hejnał. Przedszkolaki dowiedziały się czym on jest, na czym jest grany i jaką dawniej pełnił rolę. Okazało się, że prawie 60 miast ma swój hejnał, a wśród nich jest też Rzeszów, stolica naszego województwa. Najbardziej znanym wśród dzieci okazał się oczywiście krakowski hejnał mariacki, grany z wieży kościelnej co godzinę na trąbce. Dzieci podczas audycji poznały również budowę        i brzmienie ukulele i gitary basowej oraz tańczyły przy piosenkach o chochlikach i zielonym zajączku, rozwijając swoje poczucie rytmu i czerpiąc radość ze wspólnej zabawy.