Spektakl

W poniedziałek, 25 kwietnia przedszkolaki z najstarszej grupy "Wiewiórki" obejrzały przedstawienie "Pinokio", które odbyło się na scenie Miejskiego Domu Kultury. To teatralna adaptacja znanej na całym świecie książki Carlo Collodiego o tym samym tytule. Ta przepiękna, czasami pełna humoru  a czasami wzruszająca opowieść o wystruganym z drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem, uczy jak żyć w świecie pełnym pokus. Pinokio na własnych błędach uczy się jak odróżniać dobro od zła, jak słuchać swojego sumienia i co jest w życiu najważniejsze. Pełna zabawnych przygód historia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla widzów. Spektakl rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. A najważniejsze- kształtuje wrażliwość naszych pociech, dostarcza niezapomnianych wrażeń i przeżyć , budujących ich wewnętrzny system wartości, przekonuje, że w życiu warto być dobrym i uczciwym, a nauka, praca to nie jest zło konieczne, tylko wrota do odpowiedzialnego życia, pełnego miłości, przyjaźni i troski o najbliższych.