W Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w zielony kolor, który wraz z niebieskim przedstawiany jest jako przyjazny naturze. Zajęcia rozpoczęły się od odczytania listu od Przyrody. Przedszkolaki odpowiadały na pytania zawarte w treści, oglądały film edukacyjny o tematyce proekologicznej, wspólnie wykonały plakat Przyjaciela Ziemi. W ogrodzie obserwowały budzącą się do życia przyrodę oraz wysiewały nasiona roślin ozdobnych w celu upiększenia przedszkolnego ogrodu. Światowy Dzień Ziemi to okazja do wprowadzania i utrwalania wiedzy, umiejętności związanych z kształtowaniem postaw proekologicznych, poszanowania otaczającej przyrody, uświadamiania szkodliwego oddziaływania na środowisko oraz wyjaśniania pojęcia ekologia.