MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

1 kwietnia obchodzimy nie tylko pełen żartów Prima Aprilis, ale także Międzynarodowy Dzień Ptaków, ustanowiony na pamiątkę pierwszej konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa. W tym dniu organizowane są zajęcia uświadamiające istotną rolę ptactwa w życiu człowieka oraz potrzebę ochrony zagrożonych gatunków. W tym dniu dzieci oglądały filmiki i zdjęcia o ptakach, nazywały wybrane gatunki, poznawały ich budowę i charakterystyczne cechy: dziub, ciało pokryte piórami, znoszenie jajek. Zrozumiały również jak można ptakom pomagać budowaniem budek lęgowych, dokarmianiem i wystawianiem pojemników z wodą. Dzieci rysowały ptaszki, liczyły je, bawiły się w ptaszki i śpiewały o nich.